پایان برنامه Google My Business، چگونه آن را جایگزین کنیم؟


در حالی که گوگل مدتی پیش آن را اعلام کرده بود، اکنون رسمی است: برنامه تلفن همراه Google My Business، که به طور خاص برای مدیریت نمایه کسب و کار و بررسی ها استفاده می شد، غیرفعال شده است. این به چه معناست و چه راهکارهایی برای جایگزینی این ابزار وجود دارد؟

پایان برنامه «Google برای کسب‌وکار من» برای مدیریت نمایه کسب‌وکار

همانطور که در مقدمه توضیح دادیم، دیگر امکان مدیریت نمایه های تجاری از برنامه اختصاصی تلفن همراه وجود نخواهد داشت. پس از اعلام این حذف جای نگرانی وجود ندارد. در واقع، فقط برنامه ناپدید می شود، نمایه شما همچنان فعال خواهد بود.

به هر حال، هنگامی که می خواهید از طریق موبایل خود به برنامه بروید، پیامی مانع از انجام این کار می شود و به شما هشدار می دهد که برنامه دیگر در دسترس نیست و فعال سپس گوگل شما را به 2 راه حل ممکن برای جایگزینی برنامه هدایت می کند که دقیقاً در زیر خواهیم دید.

پیام بسته شدن برنامه «Google برای کسب و کار من».
پیام بسته شدن برنامه «Google برای کسب و کار من».

چه راه حلی برای جایگزینی «Google برای کسب و کار من»؟

نترسید، گوگل همه چیز را برای جایگزینی ابزار مدیریت فایل GMB خود برنامه ریزی کرده است. هنگامی که گوگل در ماه آوریل اعلام کرد که برنامه در حال حذف شدن است، آنها قبلاً در مورد راه حل های بالقوه بحث کرده بودند: نقشه های گوگل و جستجوی گوگل (یعنی از صفحه نتایج جستجو).

شرکت‌های ثبت‌شده در این ابزار ایمیلی دریافت کرده‌اند که به آنها هشدار داده استاز جولای 2022 دیگر نیازی به تکیه بر این ابزار نخواهد بود و اینکه “برنامه Google Maps بهترین مکان برای پاسخگویی به پیام های مشتری خواهد بود.” گوگل همچنین توصیه می‌کند اعلان‌های ایمیل را از Google Maps فعال کنید تا هیچ پیام یا اطلاعیه‌ای را از دست ندهید. همچنین در مورد امکان مدیریت همه این پیام ها از جستجوی گوگل، به عبارت دیگر از صفحه نتایج جستجو (SERP) به ما گفته شده است.

از SERP به نمایه تجاری دسترسی پیدا کنید

به عنوان یادآوری، دسترسی به نمایه کسب و کار خود از طریق SERP ها (روی دسکتاپ و موبایل) بسیار آسان است. فقط باید وارد حساب Google مرتبط با آن شوید و سپس وارد شوید نام شرکت را در موتور جستجو جستجو کنید. بنابراین باید در SERP یک کادر ظاهر شود. کسب و کار شما در گوگل“. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی دکمه “ویرایش پروفایل” کلیک کنید تا به تمام اطلاعات خود دسترسی پیدا کنید.

نمایه کسب و کار خود را از SERP پیدا کنید
نمایه کسب و کار خود را از SERP پیدا کنید

از Google Maps به نمایه کسب و کار دسترسی پیدا کنید

مدیریت نمایه کسب و کار خود با برنامه Google Maps به سادگی دسترسی به آن از نتایج جستجو است. در واقع، تنها کاری که باید یک بار دیگر انجام دهید این استوارد حساب گوگل شوید که نمایه(های) مورد مدیریت را مدیریت می کند. سپس شما باید به برنامه Google Maps بروید سپس روی عکس نمایه خود که در سمت راست در نوار جستجو ظاهر می شود کلیک کنید. در منو، روی “موسسات شما” (با نماد فروشگاه) کلیک کنید سپس موسسه مورد نظر خود را برای مدیریت انتخاب کنید.

منبع