چرا شرکت ها باید آن را اتخاذ کنند؟


هوش داده به فرآیندی برای مدیریت، تجزیه و تحلیل و استفاده از داده ها با هدف استخراج ارزش افزوده از آن اطلاق می شود. برای شرکت‌ها، این موضوع به یک موضوع اصلی تبدیل شده است، تا جایی که از شرکت‌های متخصص در مشاوره داده‌ها برای انجام یک حسابرسی کامل و پیشنهاد راه‌حل‌هایی برای بهبود پردازش اطلاعات دعوت می‌شود.

هوش داده برای دانش بهتر

یک خدمتکار داشته باشید سیاست مدیریت داده در یک شرکت امکان ارتقای دانش پایه و غنی سازی آسانتر آن فراهم می شود. برای این کار، انجام مرتب‌سازی، طبقه‌بندی و همچنین حذف موارد تکراری ضروری است.

هوش داده برای ارتباط بهتر

در هوش داده سرمایه گذاری کنید نه تنها به کار بر روی اطلاعات، بلکه بر روی بردارهای ارتباطی نیز نیاز دارد تا دسترسی به آن را تسهیل کند. امروزه، در شرکت‌ها، ایجاد هابی که داده‌هایی را متمرکز می‌کند که برای تعداد معینی از افراد مجاز و از دستگاه‌های متعدد (کامپیوتر، تبلت، گوشی‌های هوشمند و غیره) قابل دسترسی باشد، ضروری شده است. فراتر تسهیل دسترسی به اطلاعات، هاب به چندین نفر اجازه می دهد تا در یک فایل با هم همکاری کنند وداده ها را غنی کنید.

هوش داده برای عملکرد بیشتر

با داشتن دانش عمیق تر از مشتریان خود و با بهبود پردازش اطلاعات در یک سازمان است که ما بهبود می بخشیم. عملکرد یک شرکت. داده های مشتری را مثال بزنید. هوش داده ها اجرای یک استراتژی رابطه ای شخصی سازی شده را ممکن می سازد. ابزارهای فناوری اطلاعات توسعه یافته برای افزایش این داده ها (مرجع منحصر به فرد مشتری، پلت فرم بازاریابی، اتوماسیون و غیره) دانش مشتری را به یک کمپین تجاری هدفمند و مؤثر تبدیل می کند. بنابراین هوشمندی داده نه تنها کیفیت اطلاعات را بهبود می بخشد و ارتباطات را ارتقا می بخشد، بلکه آن را به منبع کسب و کار برای شرکت تبدیل می کند.

چالش های امنیت داده ها

کارشناسان ارزش گذاری داده های سازمانی نیز باید یک معماری دو لایه ایمن را پیاده سازی کنند. اولین مورد، کار بر روی امنیت زیرساخت فناوری اطلاعات است تا از نشت، سرقت و حملات سایبری جلوگیری شود. سطح دوم شامل کار بر روی امنیت داده ها به منظور اطمینان از مدیریت اطلاعات مطابق با مقررات GDPR است، به ویژه هنگامی که صحبت از ایمن سازی پرونده داده های مشتری می شود.

امروزه، هوشمندی داده‌ها یک اهرم اساسی رشد برای شرکت‌ها است تا جایی که ارزش‌گذاری داده‌ها امکان ایجاد کسب‌وکار را فراهم می‌کند. اجرای چنین استراتژی مستلزم فراخوانی انواع مختلف مهارت ها است. مزیت استفاده از نمایندگی های تخصصی بهره مندی از سطوح مختلف تخصص برای راه اندازی یک زیرساخت موثر است.

این مقاله توسط یک شریک مهمان به عنوان بخشی از یک مشارکت حمایت شده نوشته شده است

منبع