چه می شد اگر هوش مصنوعی دیگر چندان مورد توجه شرکت ها نبود؟ (مطالعه مک کینزی)

یک نکته نگران کننده توسط آخرین مطالعه از شرکت مشاوره برجسته شده است: امنیت دیجیتال.

شما مایل به دریافت هستید بهترین مقالات ما ?

برای هرگونه سوال در رابطه با این مقاله، از قسمت “نظرات” برای ارسال نظرات خود برای ما دریغ نکنید، ما در اسرع وقت به شما (با کمال میل) پاسخ خواهیم داد.

برای این محقق فناوری و نوآوری در کسب و کار، این کاهش نگران کننده نیست و بعد از چند سال در تمام فناوری های جدید موجود در بازار ظاهر می شود.

اگر این مقاله در کاهش سرعت پذیرش هوش مصنوعی در تجارت شما آن را دوست داشتید، از اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاری آن دریغ نکنید در خبرنامه دیجیتال ما مشترک شوید برای دریافت مقالات بعدی ما

با وجود کاهش پذیرش و بودجه امنیت دیجیتال راکد، شرکت ها به سرمایه گذاری در هوش مصنوعی ادامه می دهند.

منبع

ورود هوش مصنوعی حوزه های بی شماری را متحول کرده و روش های کار و مصرف را تغییر داده است. شرکت ها جزو اولین موسساتی بودند که آن را برای خودکارسازی فرآیندهای خاص و به حداکثر رساندن سود خود اتخاذ کردند. اما در سال 2022 تعداد کمتری از آنها هوش مصنوعی را در روش های کاری خود ادغام کرده اند… دلایل این کاهش سرعت چیست؟ آیا این بدان معناست که هوش مصنوعی دیگر برای شرکت ها جذاب نیست؟ با رمزگشایی از مطالعه مک کینزی، به سوالات اصلی در این زمینه پاسخ خواهیم داد.

هوش مصنوعی

کاهش سرعت پذیرش هوش مصنوعی توسط مشاغل در سال 2022

در واقع، زمانی که هوش مصنوعی در روش های کاری یک شرکت ادغام می شود، لازم است تعداد معینی از عناصر را به گونه ای اصلاح کرد که کاربردی و 100% موثر باشد. این نشان دهنده حجم کار و بار مالی قابل توجهی برای شرکت ها است که همه آنها توانایی پرداخت آن را ندارند.

(در هر زمان می توانید اشتراک خود را لغو کنید.)


نظرسنجی مک کینزی: سازمان‌ها خطرات هوش مصنوعی را مرتبط می‌دانند و برای کاهش آن تلاش می‌کنند
نظرسنجی مک کینزی: سازمان‌ها خطرات هوش مصنوعی را مرتبط می‌دانند و برای کاهش آن تلاش می‌کنند

بودجه قابل توجهی که به هوش مصنوعی اختصاص داده شده است

برای مایکل چوی، مرتبط با مؤسسه جهانی مک کینزی، این کاهش را می توان با نیازهای شدید به تغییرات مربوط به پذیرش هوش مصنوعی در یک شرکت توضیح داد.

همچنین می توانید بهترین مقالات ما را از طریق فید RSS ما دنبال کنید: (فقط آن را در فیدخوان RSS مورد علاقه خود (مثلاً Feedly) قرار دهید).

(در هر زمان می توانید اشتراک خود را لغو کنید.)
منبع

این افزایش سرمایه گذاری سوالاتی را در مورد نتایج ارائه شده در ابتدای این مقاله ایجاد می کند: آیا شرکت های کمتری به هوش مصنوعی اعتقاد دارند، اما سخاوتمندتر هستند؟

عدم تقویت امنیتی در مورد نگرانی های هوش مصنوعی

با این حال، برای دومین بار در 5 سال گذشته، سهم شرکت هایی که اعلام کرده اند از هوش مصنوعی در روش های کاری خود استفاده کرده اند رو به کاهش است : 50 درصد در سال 2022 در مقابل 56 درصد در سال 2021.

بر اساس پیش‌بینی‌های این مطالعه، 63 درصد از پاسخ‌دهندگان معتقدند که تا سال 2025، شرکت یا سازمان آنها بودجه اختصاص داده شده به هوش مصنوعی را افزایش خواهد داد.

شما مایل به دریافت هستید بهترین مقالات ما ?

ما همچنین در لینکدین، توییتر، فیس بوک و یوتیوب فعال هستیم.

با این حال، نظرسنجی انجام شده توسط McKinsey نشان می‌دهد که شرکت‌ها بین سال‌های 2019 تا 2022 واقعاً در این زمینه پیشرفت نکرده‌اند. به نظر نمی رسد سازمان ها نگران باشند با این مشکل و سهم بیشتری از بودجه خود را به این دسته از ریسک ها اختصاص نمی دهند.

در حالی که تنها 20 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی انجام شده توسط مک کینزی – یک شرکت مشاوره – هوش مصنوعی را در سال 2017 پذیرفته بودند، 58 درصد از پاسخ دهندگان در سال 2019 پاسخ مثبت دادند. این افزایش شدید طی دو سال اول به شرکت ها اجازه داد علاقه شدید خود را به هوش مصنوعی نشان دهند. .

قبل از ترک…

اگر در سال 2017، 5 درصد از بودجه تنها برای 40 درصد از پاسخ دهندگان به هوش مصنوعی اختصاص یافته بود (اگرچه این رقم قبلاً برای آن زمان قابل توجه بود)، اکنون برای بیش از 50 درصد از پاسخ دهندگان منطقه سرمایه گذاری است.

هوش مصنوعی یک پیشرفت فن آوری قابل توجه است و مزایای زیادی دارد. با این حال، این امر همچنین مستلزم نیاز به تقویت امنیت دیجیتال به منظور محدود کردن خطرات مرتبط با هوش مصنوعی است.