چه چیزی باید در مورد این لایحه بدانم؟ (علیه هوش مصنوعی؟)

قبل از ترک…

اگر این مقاله در قانون IA شما آن را دوست داشتید، از اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاری آن دریغ نکنید در خبرنامه دیجیتال ما مشترک شوید برای دریافت مقالات بعدی ما

پیشنهاد مقررات مربوط به هوش مصنوعی (AI) در حال حاضر توسط چندین کمیته در پارلمان اروپا در دست بررسی است. این متن که به “قانون هوش مصنوعی” معروف است، باید در جلسه عمومی در ماه آوریل در پارلمان به رای گذاشته شود.

ما همچنین در لینکدین، توییتر، فیس بوک و یوتیوب فعال هستیم. آنجا میبینمت؟

واضح است که نمایندگان پارلمان اروپا روی لایحه‌ای کار می‌کنند که به نوآوری اجازه می‌دهد تا در این زمینه آزاد باشد، اما نقش جلوگیری از سوء استفاده و محافظت از کاربران را ایفا کند.

قانون چه زمانی اجرایی می شود؟

این قانون برنامه های کاربردی هوش مصنوعی را به سه دسته خطر طبقه بندی می کند. اول، برنامه‌ها و سیستم‌هایی که خطرات غیرقابل قبولی ایجاد می‌کنند، مانند رتبه‌بندی اجتماعی دولتی از نوع استفاده شده در چین، ممنوع هستند. دوم، برنامه های پرخطر، مانند ابزار اسکن رزومه که متقاضیان کار را رتبه بندی می کند، مشمول الزامات قانونی خاصی هستند. در نهایت، برنامه‌هایی که به صراحت ممنوع نشده‌اند یا به‌عنوان پرخطر فهرست نشده‌اند، تا حد زیادی کنترل نشده‌اند.

قانون IA

و برای بقیه، ما هنوز نمی دانیم… چیزی که واضح به نظر می رسد این است این لایحه مخالف هوش مصنوعی نیست، اما هدف آن چارچوب توسعه آن است.

هوش مصنوعی معجزه می کند و روز به روز ما را با قابلیت های خود شگفت زده می کند. اما آیا چنین فناوری نباید برای جلوگیری از سرریز و محافظت از کاربران قاب شود؟ این همان چیزی است که قانون IA، لایحه‌ای که در حال حاضر توسط اتحادیه اروپا بررسی می‌شود، پیشنهاد می‌کند. این چیزی است که ما می دانیم.

قانون IA، چیست؟

برای چندین ماه (حتی سالها!)، اتحادیه اروپا در حال کار بر روی یک پیش نویس مقررات هوش مصنوعی، معروف به قانون IA.

برای هرگونه سوال مرتبط با این مقاله، از قسمت “نظرات” برای ارسال نظر خود برای ما دریغ نکنید، ما در اسرع وقت (با کمال میل) به شما پاسخ خواهیم داد.

خوب است بدانید: در طی رای گیری در کمیته که در روز پنجشنبه 11 مه 2023 برگزار شد، نمایندگان پارلمان اروپا تصمیم گرفتند پیش نویس مقررات هوش مصنوعی را که سختگیرانه تر از متن اولیه آوریل 2021 است، با اکثریت بسیار زیاد آرا موافق تصویب کنند.

هدف از این مقررات ادامه به نوآوری را از طریق هوش مصنوعی و در عین حال تضمین امنیت و حقوق کاربر، فعال کنید. در واقع،هدف قانون IA ایجاد یک چارچوب قانونی یکسان برای تجاری سازی و استفاده از هوش مصنوعی است.

(در هر زمان می توانید اشتراک خود را لغو کنید.)
منبع

شما مایل به دریافت هستید بهترین مقالات ما ?

منبع

همچنین می توانید بهترین مقالات ما را از طریق فید RSS ما دنبال کنید: (فقط آن را در فیدخوان RSS مورد علاقه خود (مثلاً Feedly) قرار دهید).