چگونه از آیفون در کامپیوتر یا مک بکاپ بگیریم؟

به‌طور پیش‌فرض، iCloud تنها 5 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان ارائه می‌دهد که کاربر می‌تواند از اطلاعات آیفون خود در فضای ابری نسخه پشتیبان تهیه کند.

برخلاف تصور، امکان پشتیبان گیری از آیفون خود در سیستم عاملی غیر از iOS یا macOS وجود دارد. در واقع، با دستکاری های مناسب و ابزارهای مناسب، می توانید به طور کامل از یک آیفون در رایانه شخصی (ویندوز 7، 8، 8.1، 10، 11) نسخه پشتیبان تهیه کنید. در این مقاله نحوه انجام این کار را ساده و سریع توضیح خواهیم داد.

این نرم افزار freemium برای پشتیبان گیری از آیفون شما و همچنین برای بازیابی اطلاعات شما در صورت لزوم مفید خواهد بود.

رابط icarefone

اگر می‌خواهید از نرم‌افزار شخص ثالث خارج از اکوسیستم اپل استفاده کنید تا بتوانید از آیفون خود در رایانه شخصی ویندوزی یا مک‌بوک خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، می‌توانید از نرم‌افزار حرفه‌ای اختصاصی مانند iCarefone از Tenorshare استفاده کنید.

این مرحله تکمیل شد، اکنون باید برای قسمت دوم به وب سایت رسمی iCloud بروید.

 • به icloud.com بروید و با استفاده از Apple ID و رمز عبور خود وارد شوید.
 • اگر اخیراً وارد این رایانه نشده‌اید، باید هویت خود را با استفاده از یک کد 6 رقمی که به آیفون شما ارسال می‌شود تأیید کنید.
 • پس از ورود به سیستم، روی “عکس ها” یا نمادهای دیگر کلیک کنید تا داده های ذخیره شده در iCloud را مشاهده کنید.
 • برای مثال، اگر روی نماد برنامه Photos کلیک کنید، می توانید فیلم ها و عکس های ذخیره شده را مشاهده کنید. از این رابط، سپس می‌توانید تمام رسانه‌های انتخابی خود را مستقیماً در رایانه ذخیره کنید تا بتوانید آنها را از iCloud حذف کنید تا فضای ذخیره‌سازی آزاد شود.
 • برای دانلود یک یا چند رسانه کافی است آنها را با ماوس (یا CTRL / Command) انتخاب کنید و سپس روی نماد ابری شکل با فلش رو به پایین کلیک کنید.
 • در این مرحله، شما فقط باید محل ذخیره رسانه خود را مشخص کنید و پس از بارگیری در رایانه، آنها را از iCloud حذف کنید تا فضای ذخیره سازی آزاد شود.

اگر از این 5 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی ارائه شده فراتر رفتید، یا امکان خرید فضای ذخیره‌سازی بیشتر به صورت آنلاین یا امکان پشتیبان‌گیری از اطلاعات آیفون خود در رایانه شخصی خود دارید تا بتوانید فضای ذخیره‌سازی را در iCloud آزاد کنید.

در اینجا نحوه پشتیبان گیری از اطلاعات آیفون خود با iCarefone آورده شده است:

 • Tenorshare iCarefone را به صورت رایگان دانلود کنید در وب سایت رسمی آنها (نسخه ای را انتخاب کنید که با رایانه شما مطابقت دارد).
 • به بخش “پشتیبان گیری و بازیابی” بروید؛
 • تمام داده هایی را که می خواهید با iCarefone در رایانه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید انتخاب کنید.
 • مکانی را در رایانه خود انتخاب کنید که می خواهید داده ها در آن ذخیره شوند.
 • بر روی دکمه “ذخیره” کلیک کنید.
تصویر icarefone

این روش اگرچه کمی خسته کننده و زمان بر است، اما کاملا رایگان است و می توان آن را روی کامپیوتر ویندوز یا مک انجام داد.

چگونه با Tenorshare iCarefone از آیفون خود نسخه پشتیبان تهیه کنیم؟

این مقاله به عنوان بخشی از مشارکت حمایت شده با iCarefone نوشته شده استمنبع

نرم افزار iCarefone که برای استفاده ساده است، یک نسخه رایگان ارائه می دهد که جایگزین خوبی برای پشتیبان گیری iCloud ارائه می دهد، زیرا هیچ محدودیتی برای ذخیره گیگابایت با این حالت عملکرد وجود ندارد. با انتخاب پشتیبان گیری مستقیم در رایانه خود و نه iCloud، داده های خود را روی هارد دیسک خود ایمن می کنید و سپس می توانید مکان ذخیره سازی نهایی ایمن تر (هارد دیسک خارجی یا سرویس ذخیره سازی ابری انتخابی خود) را کنترل کنید.

پشتیبان گیری از آیفون روی کامپیوتر را می توان به روش های مختلف انجام داد. در این مقاله قصد داریم دو گزینه را به شما پیشنهاد کنیم که هم با سیستم عامل ویندوز و هم با سیستم عامل MacOS سازگار است.

چگونه با iCloud از آیفون بکاپ بگیریم؟

بنابراین ما به این امکان دوم علاقه مند می شویم و به شما نشان می دهیم که چگونه از اطلاعات آیفون خود با iCloud نسخه پشتیبان تهیه کنید و سپس آن را به رایانه شخصی یا مک خود منتقل کنید.

 • اولین قدم این است که به تنظیمات آیفون خود بروید و سپس به بخش «Apple ID، iCloud، رسانه و خریدها» که در بالای تنظیمات گوشی هوشمند خود قرار دارد بروید.
 • سپس روی «iCloud» و سپس «iCloud Backup» کلیک کنید.
 • سپس در صورت عدم وجود پشتیبان iCloud، آن را فعال کنید.
 • سپس برنامه‌هایی را که می‌خواهید از داده‌های آن‌ها در iCloud نسخه پشتیبان تهیه کنید، انتخاب کنید.
 • سپس به بخش «iCloud Backup» برگردید و روی «Back Up Now» کلیک کنید تا ذخیره داده‌های خود در iCloud شروع شود.