چگونه از گوشی هوشمند و اطلاعات خود در برابر سرقت محافظت کنیم؟


اگرچه محافظت کامل از خود در برابر خطر سرقت گوشی هوشمند غیرممکن است، اما می توانید اطمینان حاصل کنید که هیچ یک از اطلاعات شخصی شما نمی تواند در اختیار این سارقان قرار گیرد. برای انجام این کار، این چند توصیه را دنبال کنید.

دزد با گوشی شما چه کار می تواند بکند؟

در بیشتر موارد، سرقت گوشی تنها به منظور فروش مجدد گوشی هوشمند است، بنابراین سارق ممکن است علاقه چندانی به داده های ذخیره شده در گوشی شما نداشته باشد. با این حال، اگر تلفن قفل نباشد، سارق می‌تواند به وسوسه دسترسی به یک برنامه بانکی که با رمز عبور محافظت نشده است تسلیم شود، که می‌تواند به او امکان انتقال مبلغ مورد نظر را بدهد. در موارد دیگر، او ممکن است بخواهد از تمام اطلاعات محرمانه موجود در تلفن هوشمند شما برای اخاذی، باج‌گیری یا صرفاً با اشتراک‌گذاری یا فروش مجدد آن‌ها به صورت آنلاین به بالاترین قیمت پیشنهادی استفاده کند.

چگونه به طور موثر از گوشی هوشمند خود محافظت کنیم

در مواجهه با این خطرات مختلف، مهم است که با محافظت مؤثر از تلفن هوشمند خود، مطابق با آن عمل کنید.

صفحه نمایش خود را قفل کنید

اولین قدم این است که عادت کنید صفحه گوشی هوشمند خود را قفل کنید. برای باز کردن قفل آن، ایمن ترین روش ها استفاده از رمز عبور پیچیده یا اثر انگشت است، تشخیص چهره گاهی اوقات می تواند با یک عکس فریب بخورد.

از داده ها و برنامه های خود با رمز عبور محافظت کنید

سرقت امن اطلاعات گوشی های هوشمند

نکته ضروری دیگر، استفاده از رمزهای عبور برای ایمن سازی اطلاعات شخصی و دسترسی به برنامه های کاربردی مهم خود از جمله برنامه های بانکی را فراموش نکنید. اگر از برنامه‌های زیادی استفاده می‌کنید، ردیابی همه پسوردهای استفاده شده دشوار است. برای این کار می توانید از a مدیر رمز عبور.

رمزگذاری داده های خود را انتخاب کنید

در بسیاری از گوشی‌ها، از جمله آیفون‌ها و گوشی‌های هوشمند اندروید 5 و بالاتر، رمزگذاری داده‌ها گزینه‌ای است که به طور پیش‌فرض فعال است. به لطف این گزینه، تمام داده های ذخیره شده در تلفن همراه شما رمزگذاری شده است و دسترسی به آن بدون باز کردن قفل گوشی هوشمند مورد نظر غیرممکن است. بنابراین می‌تواند یک مانع امنیتی مؤثر برای محافظت از تلفن شما در برابر اقدامات سارقان باشد، مشروط بر اینکه از یک کد بازگشایی پیچیده برای رمزگشایی استفاده کنید.

پشتیبان گیری از داده ها را پیکربندی کنید

را ذخیره داده ها ذخیره شده در تلفن شما می تواند به شما اجازه دهد تمام این داده ها را پیدا کنید، حتی اگر گوشی هوشمند شما گم شود. بنابراین می توانید از گم شدن مخاطبین یا عکس های خود جلوگیری کنید و امکان بازیابی این داده ها را در دستگاه آینده خود خواهید داشت. اگرچه این نمی تواند از شما در برابر دزدیده شدن تلفن شما محافظت کند، اما راهی برای اطمینان از بازیابی اطلاعات خود بدون هیچ مشکلی است.

گزینه Find my device را فعال کنید

گزینه «یافتن دستگاه من» به شما امکان می دهد مکان گوشی هوشمند خود را پیدا کنید، که در صورت سرقت می تواند بسیار کاربردی باشد. این گزینه همچنین به شما این امکان را می دهد که دستگاه خود را از راه دور قفل کنید یا تمام داده های موجود در آن را پاک کنید، مشروط بر اینکه این گزینه قبل از پرواز فعال شده باشد.

این مقاله توسط یک شریک مهمان به عنوان بخشی از یک مشارکت نوشته شده است.

منبع