چگونه به سرعت تصاویر ایجاد شده توسط هوش مصنوعی را شناسایی کنیم؟ (5 نکته)

برخی از سایت‌ها، مانند DALL-E، یک نماد رنگی کوچک را در گوشه سمت راست پایین تصویر ادغام می‌کنند، در حالی که سایتی مانند Craiyon ترجیح می‌دهد لوگوی خود را مستقیماً در آنجا ادغام کند. به عنوان مثال به این عکس نگاه کنید:

وجود لوگویی که نشان می دهد تصویر توسط هوش مصنوعی تولید شده است
وجود لوگویی که نشان می دهد تصویر توسط هوش مصنوعی تولید شده است

2. به توضیحات و عنوان تصویر نگاهی بیندازید

برای هرگونه سوال مرتبط با این مقاله، از قسمت “نظرات” برای ارسال نظر خود برای ما دریغ نکنید، ما در اسرع وقت (با کمال میل) به شما پاسخ خواهیم داد.

ما همچنین در لینکدین، توییتر، فیس بوک و یوتیوب فعال هستیم. آنجا میبینمت؟

هوش مصنوعی در حال پیشرفت عظیمی است، اما هنوز 100% عملیاتی نشده و برخی از تصاویر کیفیت انسانی ندارند.

اگر این مقاله در راه هایی برای تشخیص سریع تصاویر ایجاد شده توسط هوش مصنوعی شما آن را دوست داشتید، از اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاری آن دریغ نکنید در خبرنامه دیجیتال ما مشترک شوید برای دریافت مقالات بعدی ما

در اینجا برخی از اشتباهاتی وجود دارد که هوش مصنوعی هنوز مرتکب می شود:

  • عدم تقارن در سطح عناصر : چشم های صورت که در یک قد نیستند، گوشواره هایی که در یک سطح متوقف نمی شوند…
  • پس زمینه هایی که منطقی نیستند : ببینید آیا پس‌زمینه عکس شما قابل باور است یا یک مریخی را در حال نوشیدن قهوه نشان می‌دهد…
  • جزئیات به خوبی انجام نشده است : این به ویژه در مورد موهای بلند است، که هوش مصنوعی هنوز در بازنمایی آن مشکل دارد و اگر دقیق‌تر نگاه کنیم، اغلب می‌تواند شبیه یک نقاشی باشد.

وقتی این مورد است، اطلاعات اغلب در عنوان یا بخش توضیحات نشریه ذکر می شود.

اگرچه برخی از سایت‌ها هنوز کاملاً دور از خط هستند و تصاویر کاملاً متناقضی را ارائه می‌دهند، برعکس، برخی از آنها در این موضوع بسیار پیشرفته هستند و می‌توانند بیش از یک مورد را فریب دهند. اما این جزئیات کوچک است که هنوز می تواند به ما (انسان ها) اجازه دهد تا بفهمیم یک تصویر واقعی نیست.

تشخیص تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی موضوع مهمی است، زیرا می تواند برای اطمینان از شفافیت و صحت تصاویر پخش شده. ایجاد دیپ فیک و تصاویر مصنوعی، مسائل اخلاقی و امنیتی را به ویژه در زمینه اطلاع رسانی و تبلیغاتی مطرح می کند. بنابراین توسعه ابزارهای تشخیص جدید در اولویت قرار می گیرد. برای جلوگیری از دستکاری اطلاعات و تضمین انتشار عادلانه تر و صادقانه تر تصاویر.

گاهی اوقات نیازی به جستجوی جزئیات ریز نیست، این اتفاق می افتد که وقتی تصویری با کمک هوش مصنوعی تولید شده است، مستقیماً زیر آن نوشته می شود.

خوب است بدانید : همه این راه حل ها هنوز قابل اعتماد نیستند.

5. به جزئیات توجه کنید

منبع

در اینجا 5 نکته وجود دارد که باید هنگام تشخیص تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی در وقت شما صرفه جویی کند. اگر از تکنیک های دیگری استفاده می کنید یا توصیه ای به ما دارید، خوشحال می شویم که در نظرات با شما صحبت کنیم!

همچنین می توانید بهترین مقالات ما را از طریق فید RSS ما دنبال کنید: (فقط آن را در فیدخوان RSS مورد علاقه خود (مثلاً Feedly) قرار دهید).

هنگام ارسال تصاویر ایجاد شده توسط هوش مصنوعی، سوال افشای آن مطرح می شود. با اينكه برخی آن را ضروری نمی دانند، دیگران به دلایل شفافیت این کار را انتخاب می کنند.

راه دیگر برای یافتن این اطلاعات است بخش نظرات جایی که نویسنده ممکن است به استفاده از هوش مصنوعی اشاره کرده باشد. در برخی موارد، نویسندگان حتی می‌توانند رویه‌ای را که برای تولید اثر هنری استفاده می‌شود، بگنجانند، که می‌تواند برای کسانی که می‌خواهند تصاویر هوش مصنوعی خود را بهبود بخشند، مفید باشد.

علاوه بر بخش عنوان، توضیحات و نظرات، صفحه نمایه نویسنده نیز ممکن است سرنخ هایی در مورد استفاده از هوش مصنوعی ارائه دهد. کلمات کلیدی مانند “Midjourney” یا “DALL-E” که نام دو مولد محبوب هنر هوش مصنوعی هستند، ممکن است نشان دهند که تصاویر توسط یک هوش مصنوعی تولید شده اند.

3. از عقل سلیم استفاده کنید و به دنبال تناقضات احتمالی باشید

آیا تا به حال با این تصور که یک تصویر واقعی است، فریب خورده اید، در حالی که در واقع کاملاً توسط یک هوش مصنوعی ساخته شده است؟ پیشرفت این فناوری ها به قدری سریع است که جای تعجب نیست… در این مقاله، 5 نکته موثر برای جلوگیری از فریب خوردن و تشخیص سریع تصویر تولید شده توسط هوش مصنوعی را کشف کنید.

نمونه ای از تصویر تولید شده توسط هوش مصنوعی (کیفیت پایین)
نمونه ای از تصویر تولید شده توسط هوش مصنوعی (کیفیت پایین)

چرا باید بررسی کنیم که آیا یک تصویر توسط هوش مصنوعی تولید شده است؟

قبل از اینکه به دنبال عناصر بتن بیشتر باشید از عقل سلیم خود استفاده کنید. آیا واقعاً ممکن است با چنین تصویری گول بخورید؟

نمونه ای از تصویر تولید شده توسط هوش مصنوعی (کیفیت پایین)
نمونه ای از تصویر تولید شده توسط هوش مصنوعی (کیفیت پایین)

4. از نرم افزار خاصی استفاده کنید

بسیاری از شرکت‌های معروف (مانند مایکروسافت یا اینتل) نیز چندین سال است که روی تشخیص عمیق‌فیک کار می‌کنند و بنابراین می‌توانند به زودی پیشرفت خود را در توسعه ابزارهای جدید تشخیص هوش مصنوعی انجام دهند.

همانند تجزیه و تحلیل متن با ظهور ChatGPT، راه حل هایی برای تشخیص اینکه آیا یک تصویر توسط هوش مصنوعی تولید شده است یا خیر، در حال توسعه است.

(در هر زمان می توانید اشتراک خود را لغو کنید.)
منبع

2 راه برای شناسایی عکس تولید شده توسط هوش مصنوعی:

  • کیفیت ساخت ضعیف است، عناصر تحریف شده اند و شما نمی توانید عناصر عکس را در زندگی واقعی ببینید.
  • عناصر و/یا موقعیت عکس معنی ندارد، با موقعیت واقعی بالقوه سازگار نیست

شما مایل به دریافت هستید بهترین مقالات ما ?

قبل از ترک…

دلایل متعددی وجود دارد که چرا ممکن است بخواهید بدانید که آیا یک تصویر به جای ایجاد یک انسان توسط هوش مصنوعی تولید شده است یا خیر. در اینجا برخی از دلایل ممکن وجود دارد:

  1. اعتبار : در برخی موارد، دانستن اینکه آیا یک تصویر معتبر است یا خیر، می تواند مهم باشد، یعنی اینکه آیا آن تصویر توسط یک انسان برای هدفی مشروع ایجاد شده است یا خیر. به عنوان مثال، اگر از عکسی به عنوان مدرک در یک دادخواست استفاده شود، مهم است که بدانیم آیا توسط هوش مصنوعی دستکاری شده یا از ابتدا ایجاد شده است.
  2. اخلاق : ایجاد تصاویر توسط هوش مصنوعی سوالات اخلاقی را به ویژه در مورد مالکیت معنوی و حق چاپ ایجاد می کند. اگر شخصی از یک تصویر تولید شده توسط هوش مصنوعی بدون اجازه یا انتساب استفاده کند، ممکن است سرقت ادبی یا سرقت مالکیت معنوی در نظر گرفته شود.
  3. شفافیت : در برخی موارد، ممکن است مهم باشد که بدانید آیا یک تصویر توسط هوش مصنوعی به دلایل شفافیت ایجاد شده است یا خیر. به عنوان مثال، اگر یک شرکت از تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی برای تبلیغ محصولات خود استفاده کند، ممکن است از آن خواسته شود که این اطلاعات را برای مصرف کنندگان افشا کند.
  4. کنجکاوی : برخی افراد ممکن است کنجکاو باشند که آیا یک تصویر توسط هوش مصنوعی ایجاد شده است یا خیر. این ممکن است به ویژه برای افرادی که به هوش مصنوعی و کاربردهای آن در هنر و خلاقیت علاقه دارند صادق باشد.

5 نکته برای تشخیص سریع عکس های ایجاد شده توسط هوش مصنوعی

1. اگر نشان داده نشده است، با نگاه کردن شروع کنید