چگونه ربات های ChatGPT را از خزیدن در سایت خود مسدود کنیم

بحث انجمن در توییتر.

منبع

این یک اسکرین شات از سند است، در صورتی که در آینده تغییر کند:

ربات‌های Openai Chatgpt مسدود شدند

برای اندازه واقعی کلیک کنید

مجدداً، اگر نمی خواهید OpenAI از داده های سایت شما برای هوش مصنوعی و ChatGPT خود استفاده کند، می توانید آن را در فایل robots.txt خود مجاز نکنید. اگر چه، من مطمئن نیستم که این چقدر زمان واقعی است و اگر یک بار OpenAI محتوا را مصرف کرد، آیا پس از آن آن را حذف می کند؟

با تمام صحبت هایی که در مورد ChatGPT و سایر ربات های هوش مصنوعی وجود دارد، آیا می دانستید که یک ربات OpenAI ChatGPT وجود دارد و به پروتکل robots.txt احترام می گذارد؟ بنابراین اگر بخواهید، می‌توانید ربات ChatGPT OpenAI را از خزیدن، نمایه‌سازی و استفاده از محتوا و داده‌های وب‌سایت خود مسدود کنید. این به طور خاص پلاگین های ChatGPT را مسدود می کند.

مایک کینگ این را دید و در مورد آن پست گذاشت توییتر، می توانید اسناد رسمی را مشاهده کنید اینجا. می‌خواند:

ChatGPT-User توسط افزونه ها در ChatGPT استفاده می شود. این عامل کاربر فقط برای انجام اقدامات مستقیم از طرف کاربران ChatGPT استفاده می‌شود و برای خزیدن وب به صورت خودکار استفاده نمی‌شود.

توکن عامل کاربر: ChatGPT-User رشته کامل عامل کاربر: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML، مانند Gecko); سازگار؛ ChatGPT-User/1.0; + برای اینکه افزونه ها به سایت شما دسترسی داشته باشند، می توانید ChatGPT-User را به صراحت به robots.txt سایت خود اضافه کنید: