چگونه کانال یوتیوب خود را ایمن کنیم؟ 7 نکته

سوال یا تذکری دارید؟ بخش نظرات باز است!منبع

اگر این مقاله برای شما مفید بود، دریغ نکنید که با مقاله ما که به ایمن سازی حساب اینستاگرام در برابر هکرها اختصاص دارد نیز مراجعه کنید.

آیا کانال یوتیوب حرفه ای یا شخصی دارید؟ آیا می خواهید آن را تا حد امکان ایمن کنید تا از کنترل آن توسط هکر جلوگیری کنید و تلاش شما را به هیچ وجه کاهش دهد؟ در اینجا 6 نکته ارائه شده توسط YouTube برای امنیت بهتر حساب Google و کانال شما آورده شده است.

این ایمن کردن کانال یوتیوب شما اول از همه به امنیت مناسب حساب Google آنها (و آدرس ایمیل جیمیل آنها) نیاز دارد.

7 نکته برای ایمن سازی کانال یوتیوب خود

کانال یوتیوب امن

در اینجا 7 نکته مفید برای احتمال هک شدن کانال یوتیوب خود را به حداقل برسانید :

  1. مرور ایمن با محافظت پیشرفته را فعال کنید (اگر از Google Chrome به عنوان مرورگر وب خود استفاده می کنید). با فعال کردن این گزینه امنیتی اضافی، کروم هشدارهایی را برای شما ارسال می‌کند که بدافزار، افزونه‌های عجیب کروم، سایت‌های ناامن یا حتی تلاش‌های فیشینگ توسط مرورگر شناسایی شوند. (PS: در رابطه با این موضوع، از مراجعه به مقاله ما در مورد ابزارهایی که برای تشخیص قابل اعتماد بودن یک سایت استفاده می شود، دریغ نکنید).
  2. حساب گوگل خود را ایمن کنید برای ایجاد یک کانال YouTube، به یک حساب Google نیاز دارید. برای اینکه تا حد امکان ایمن باشد، تا حد امکان از نصب برنامه های افزودنی کروم و برنامه های ناشناخته (یا از منابع ناشناس) خودداری کنید. اگر از برنامه‌های افزودنی یا برنامه‌ای استفاده نمی‌کنید، آن‌ها را حذف کنید. هرچه افزونه ها یا برنامه های کاربردی فعال بیشتری داشته باشید، خطر نقض امنیت بیشتر می شود.
  3. یک رمز عبور امن انتخاب کنید و آن را به کسی در میان ندهید. هرچه رمز عبور حساب کاربری شما طولانی تر و پیچیده تر باشد، یافتن آن برای هکرها دشوارتر خواهد بود. ما به شما توصیه می کنیم رمز عبوری را انتخاب کنید که حدس زدن آن دشوار باشد (که حروف بزرگ و کوچک، اعداد و نمادها را ترکیب می کند) و تا حد امکان طولانی باشد.
  4. اطلاعات بازیابی حساب خود را به روز کنید. اگر Google فعالیت مشکوکی را در حساب Google اصلی شما شناسایی کند، اعلان‌هایی را به آدرس بازیابی وارد شده در حساب Google اصلی شما ارسال می‌کند. بنابراین مطمئن شوید که این آدرس را نیز ایمن کنید و اطلاعات بازیابی خود را برای محافظت از حساب اصلی Google خود به روز نگه دارید.
  5. مجوزها را برای کانال YouTube خود تنظیم کنید. این از صفحه “تنظیمات” داشبورد شما اتفاق می افتد. این مجوزها را در فواصل منظم بررسی کنید تا مطمئن شوید که حساب‌های مجاز واقعاً حساب‌هایی هستند که شما کنترل می‌کنید. به عنوان مثال، حذف دسترسی موقت ارسال شده به آژانس ها، مشاوران یا کارآموزان را در نظر بگیرید. ایده آل این است که هر ماه یک بررسی سریع انجام دهید و فقط حقوق مدیر را در حساب خود حفظ کنید، زیرا اگر کاربرانی که به کانال YouTube شما دسترسی دارند هک شوند، کانال شما آسیب پذیر خواهد بود.
  6. احراز هویت چند مرحله ای را فعال کنید (تأیید دو مرحله ای). این گزینه به شما امکان می دهد با استفاده از یک رمز عبور و یک دستگاه اضافی از حساب خود محافظت کنید (مثلاً با تأیید اتصال از طریق تلفن همراه و برنامه Gmail).
  7. حساب Google Adsense خود را ایمن کنید (اگر از ویدیوهای خود کسب درآمد می کنید).