چگونه یک سایت (یا چندین) را در اندروید، آیفون، گوگل، کروم مسدود کنیم؟


آیا باید یک سایت را در رایانه، تلفن هوشمند یا تبلت خود مسدود کنید؟ آیا می خواهید با مسدود کردن موقت یا تمام روز یک لیست خاص از سایت ها، بهره وری خود را بهینه کنید؟ توجه داشته باشید که بسته به سیستم عامل دستگاه شما و/یا مرورگری که استفاده می کنید، روش های مختلفی برای دستیابی به این امر وجود دارد. در این مقاله مجموعه ای از راه حل های رایگان و حرفه ای برای مسدود کردن سایت در دستگاه ها و مرورگرهای مختلف را به شما پیشنهاد می کنیم.

چرا سایت ها را روی رایانه، مک و گوشی های هوشمند مسدود می کنیم؟ 3 دلیل خوب

سه دلیل اصلی وجود دارد که چرا ممکن است بخواهید به طور انتخابی وب‌سایت‌های خاصی را در Google، Chrome، Android، iPhone یا Mac مسدود کنید :

 1. برای افزایش بهره وری : برای بهره وری خود یا همکارانتان؛
 2. برای محدود کردن خطر دانلود بدافزار : برای مثال، اگر کارمندان شما به سایت‌های پخش جریانی یا سایت‌هایی بروند که به شما امکان می‌دهند نسخه‌های کرک شده نرم‌افزار را دانلود کنید.
 3. برای کنترل سایت هایی که نوجوانان خردسال در خانه خود به آنها مراجعه می کنند ;

دلیلی که شما را نگران می‌کند هر چه باشد، در اینجا مراحل مختلفی برای مسدود کردن یک سایت یا لیستی از سایت‌ها در کروم، گوگل، آیفون، رایانه ویندوز یا حتی مک بوک وجود دارد.

چگونه یک یا چند سایت را در گوگل کروم مسدود کنیم؟

آیا از Chrome استفاده می‌کنید و می‌خواهید با مسدود کردن انتخابی وب‌سایت‌هایی که به شما در دستیابی به اهدافتان کمکی نمی‌کنند، بهره‌وری خود را بهینه کنید؟

برای این کار 3 گزینه دارید:

 1. از افزونه رایگان کروم استفاده کنید.
 2. از یک برنامه افزودنی کروم ممتاز استفاده کنید.
 3. Chrome Enterprise را تنظیم کنید تا وب‌سایت‌های خاصی را در چندین رایانه مسدود کند.

۱- از ​​افزونه رایگان کروم استفاده کنید: Stayfocusd

پسوند اقامت فوکوس کروم رایگان
Stayfocusd: افزونه رایگان کروم برای مسدود کردن لیستی از وب سایت ها

StayFocusd یک برنامه افزودنی بهره وری رایگان برای Google Chrome است که به شما کمک می کند تا با محدود کردن زمانی که می توانید در وب سایت های اتلاف وقت صرف کنید، روی کار خود متمرکز بمانید.

پس از اتمام زمان تعیین شده، سایت هایی که مسدود کرده اید تا پایان روز غیرقابل دسترسی خواهند بود.

سایت های مسدود شده Stayfocusd

این افزونه کاملاً قابل تنظیم است و به شما امکان می دهد کل سایت ها، زیر دامنه های خاص، مسیرهای خاص، صفحات خاص و حتی محتوای خاص را مسدود یا مجاز کنید (فیلم ها، بازی ها، تصاویر، فرم ها و غیره).

برنامه افزودنی حتی دارای یک گزینه “هسته ای” است که به شما امکان می دهد برای مدت زمان معینی تمام سایت های موجود در لیست خود (یا همه وب سایت ها) را در همه موارد مسدود کنید (بنابراین دیگر نمی توان آن را به تعویق انداخت).

برای پیکربندی آن باید:

 • روزهای “مولد” هفته خود را انتخاب کنید: به طور پیش فرض، همه روزها بررسی می شوند.
 • ساعات فعال خود را مشخص کنید (ساعاتی که در طی آن می خواهید سازنده باشید).
 • لیست سایت های خود را برای مسدود کردن (و همچنین لیستی از سایت های مجاز) تعریف کنید.
 • حداکثر زمانی را که در روز می توان در سایت های اضافه شده به لیست بلوک صرف کرد را تنظیم کنید.
 • همگام سازی لیست سایت های مسدود شده بین تمام دستگاه های متصل به یک حساب Google Chrome (این گزینه را می توان غیرفعال کرد).
 • یک پیام شخصی متشکل از حداقل 499 کاراکتر تعریف کنید تا زمانی که می‌خواهید مسدودسازی را موقتاً غیرفعال کنید، کاملاً دوباره تایپ شود (این گزینه اختیاری است (و کپی-پیست کار نمی‌کند)).

به عنوان مثال، در LEPTIDIGITAL، ما همه شبکه های اجتماعی را مسدود می کنیم و به طور موقت آنها را برای زمان پخش شبکه های اجتماعی فعال می کنیم.

در اینجا لیستی وجود دارد که می‌تواند به عنوان فهرست مسدودکننده پیش‌فرض شما باشد (با سایت‌هایی که در طول روز بیشتر وقت خود را در آنها تلف می‌کنید اصلاح شود):

 • https://www.instagram.com/
 • https://twitter.com/
 • https://www.facebook.com/
 • https://www.tiktok.com/fr/
 • https://www.linkedin.com/
 • https://mail.google.com/mail/u/0/

۲- از افزونه کروم پولی استفاده کنید: BlockSite

ساده ترین (و حرفه ای ترین) راه برای مسدود کردن وب سایت های خاص از کروم استفاده از یک افزونه اختصاصی به نام است BlockSite. این افزونه که هزینه آن چند یورو در ماه است، موفق ترین در بازار است.

بلاک سایت کروم

BlockSite به شما کمک می کند تا روی وظایف خود متمرکز بمانید و این توانایی را به شما می دهد:

 • لیست های مسدودسازی شخصی سازی شده را تعریف کنید (شما سایت هایی را که نمی خواهید بتوانید با آنها مشورت کنید کنترل می کنید).
 • ساعاتی را که می‌خواهید مسدودسازی فعال باشد، برنامه‌ریزی کنید (همچنین می‌توانید روزهای خاص مسدود شدن را برنامه‌ریزی کنید).
 • دوره‌های تمرکز را با «حالت تمرکز» برنامه‌ریزی کنید: برای مثال، اگر می‌خواهید انسداد تنها چند ساعت به‌طور موقت ادامه داشته باشد.
 • اندازه گیری زمان صرف شده بر اساس دسته بندی سایت ها؛
 • با دانلود برنامه اندروید یا iOS، سایت‌ها را نیز در گوشی هوشمند خود مسدود کنید.

افزونه‌های مشابه کروم دیگری وجود دارند که به شما امکان می‌دهند با استفاده از مرورگر مورد علاقه خود به موارد مشابه دست پیدا کنید: StayFocusd، مسدود کننده سایت، سایت بلوک، …

اگر از طرفداران فایرفاکس یا اج هستید، مانند تقریباً 15 درصد فرانسوی ها، BlockSite نیز برای دانلود در دسترس است. ici برای موزیلا و بودن مایکروسافت اج را بریزید.

3- Chrome Enterprise را برای مسدود کردن دسترسی به وب سایت های خاص پیکربندی کنید

اگر نمی‌خواهید یک برنامه افزودنی شخص ثالث را برای مسدود کردن وب‌سایت‌ها در Chrome دانلود و نصب کنید، یا اگر می‌خواهید مسدود کردن روی بسیاری از رایانه‌هایی که از Chrome در شرکت شما استفاده می‌کنند کار کند، می‌توانید با تنظیم فهرست‌های محرومیت نیز این کار را انجام دهید. در Chrome Enterprise.

روال کامل این است به خوبی توسط گوگل در اینجا توضیح داده شده است.

چگونه یک یا چند سایت را در اندروید مسدود کنیم؟

(تکنیک های ارائه شده در زیر به شما امکان می دهد یک یا چند برنامه تلفن همراه اندروید را مسدود کنید)

برای مسدود کردن یک یا چند سایت (یا برنامه) در Android، بهترین راه برای دستیابی به این موارد این است:

 • برنامه را به صورت رایگان دانلود کنید AppBlock – مسدود کردن برنامه در Play Store و پیکربندی آن برای مسدود کردن برنامه های مورد نظر شما (مانند اینستاگرام، فیس بوک، توییتر، اسنپ چت، مسنجر، واتس اپ و غیره).
 • برای تنظیم برنامه Google Chrome به عنوان برنامه ناوبری پیش‌فرض در تلفن هوشمند اندرویدی خود (اگر قبلاً چنین نبوده)، برای همگام‌سازی حساب Google خود با رایانه خود که در آن افزونه Stayfocusd رایگان را که به شما معرفی کرده‌ایم به درستی پیکربندی کرده‌اید. بالا: به طور پیش‌فرض، اگر همگام‌سازی را غیرفعال نکرده‌اید، تنظیمات شما در برنامه Chrome و نسخه مرورگر در رایانه Mac یا Windows شما یکسان خواهد بود.
 • برای انتخاب نسخه پولی BlockSite که دارای یک برنامه موبایل اندرویدی نیز می باشد.

چگونه یک یا چند سایت را در آیفون مسدود کنیم؟

(تکنیک های ارائه شده در زیر به شما امکان می دهد یک یا چند برنامه موبایل iOS را مسدود کنید)

برای مسدود کردن یک یا چند سایت (یا برنامه) در iOS (iPhone)، بهترین راه برای انجام این کار این است:

 • برای دریافت برنامه رایگان ” AppBlock – مسدود کردن برنامه » در AppStore و پیکربندی آن برای مسدود کردن برنامه های مورد نظر شما (به عنوان مثال: Instagram، Facebook، Twitter، Snapchat، Messenger، WhatsApp و غیره)؛
 • برای تنظیم برنامه Google Chrome به عنوان برنامه ناوبری پیش فرض در iPhone خود، برای همگام سازی حساب Google خود با رایانه خود که در آن افزونه Stayfocusd رایگان را که در بالا به شما ارائه کردیم به درستی پیکربندی کرده اید: به طور پیش فرض، اگر این کار را نکرده اید همگام سازی غیرفعال است، تنظیمات شما در برنامه Chrome و نسخه مرورگر در رایانه Mac یا Windows شما یکسان خواهد بود.
 • برای انتخاب نسخه پولی BlockSite که یک برنامه موبایل سازگار با iOS نیز دارد.

سوالات متداول در مورد مسدود کردن وب سایت ها در رایانه و تلفن

چگونه دسترسی به یوتیوب را مسدود کنیم؟

درست مانند هر وب سایت دیگری، YouTube را می توان در سطح مرورگر با استفاده از یک برنامه افزودنی اختصاصی کروم (Firefox، Edge) مسدود کرد که به شما امکان می دهد این سایت را از وب سایت هایی که می توانید بازدید کنید حذف کنید. اگر می‌خواهید برای کسب و کار خود مسدود شوید، بهترین کار این است که از طریق یک ” راه حل فیلتر کردن وبنرم‌افزاری که به شما امکان می‌دهد سایت‌هایی را که همکارانتان می‌توانند با آن‌ها مشورت کنند و آن‌هایی که نیستند را فیلتر کنید.

چگونه سایت های X (حداقل 18 سال ممنوع) را مسدود کنیم؟

برای ایجاد فیلتری از سایت‌هایی که فرزندان شما نمی‌توانند با آن‌ها مشورت کنند، ایده‌آل این است که جایگزینی برای برنامه‌های افزودنی انتخاب کنید زیرا به راحتی می‌توان آنها را دور زد. با این حال، این جایگزین ها بیشتر پولی هستند و وارد خدمات کنترل والدین می شوند.

چگونه محتوای نفرت انگیز را مسدود کنم؟

یک استارتاپ فرانسوی بادیگارد هوش مصنوعی محتوای نفرت انگیز را به طور خودکار مسدود می کند. برای این کار کافیست اپلیکیشن را دانلود کنید اندروید یا iOS روی تلفن شما و به طور خودکار محتوای سمی را مسدود می کند.

منبع