چگونه یک متخصص امنیت کامپیوتر شویم؟

سیاست ها و شیوه های امنیتی اتخاذ شده در شرکت باید الزاماً با این الزامات مطابقت داشته باشد و این وظیفه متخصص است که از این امر اطمینان حاصل کند.

امنیت سایبری اکنون اولویت اصلی برای مشاغل در تمام صنایع است. طبق یکی مطالعه سرمایه گذاری امنیت سایبری، حملات سایبری در واقع می تواند هزینه کل 10.5 تریلیون دلار را تا سال 2025 ایجاد کند.

و این روند قرار نیست معکوس شود، زیرا دفتر آمار کار نرخ رشد شغلی در این زمینه را تا سال 2029 تنها در ایالات متحده 31 درصد پیش بینی می کند. این بسیار سریعتر از میانگین همه حرفه ها است.

علاوه بر مهارت های فنی، حوزه سایبری به دانش قوانین و مقرراتی مانند ISO 27001 یا GDPR اتحادیه اروپا نیاز دارد.

شما مایل به دریافت هستید بهترین مقالات ما ?

با استفاده از تحلیل داده ها و تکنیک های همبستگی، او می تواند خطرات واقعی یا بالقوه را شناسایی کند. سپس تحقیقات عمیقی را برای تعیین میزان حملات و ارزیابی آسیب احتمالی انجام می دهد.

در مواجهه با این بلای همیشه در حال تحول، سازمان ها در همه صنایع به دنبال تقویت دفاعی خود هستند. برای رسیدن به این هدف، آنها به متخصصانی نیاز دارند که بتوانند از حفاظت آنها اطمینان حاصل کنند.

با توجه مطالعه توسط (ISC)²کمبود نیروی متخصص در سال 2022 به 1.8 میلیون نفر رسید. نظرسنجی دیگری انجام شد توسط ESG و ISSA تایید می کند که بیش از نیمی از سازمان ها با کمبود مهارت مواجه هستند.

این کارشناس در خارج از دوره های بحرانی نیز در بهبود مستمر فرآیندها و ابزارهای امنیتی فناوری اطلاعات شرکت مشارکت دارد. نقاط ضعف در دفاع و تهدیدات جدید را شناسایی می کند و تدابیر اضافی را اعمال می کند.

این پدیده با همه گیری COVID-19 ابعاد جدیدی به خود گرفته است. مطابق با ارقام ANSSIتعداد حملات سایبری از آغاز بحران سلامت 400 درصد افزایش یافته است.

در نهایت، متخصصان باید دارای مهارت های مدیریت پروژه برای برنامه ریزی و اجرای سیاست های امنیتی و اجرای استراتژی های پاسخ به تهدید باشند. برای کسب این دانش، آموزش با کیفیت بالا الزامی است. با انتخاب بهترین دوره می توانید به سرعت متخصص شوید و در تعداد زیادی از شرکت ها کار کنید!

در هماهنگی با سایر اعضای SOC، تحلیلگر برنامه های عملی را برای اصلاح حوادث ایجاد می کند. این شامل وصله و ایزوله کردن سیستم های آسیب دیده است.

در زمانی که بسیاری از مردم در تلاش برای یافتن شغل هستند، این امر به وضوح در صنعت امنیت سایبری صدق نمی کند.

این شامل اجرای اقدامات امنیتی برای جلوگیری از حملات، سیستم های نظارت بر تهدیدها و واکنش سریع برای به حداقل رساندن آسیب در صورت نفوذ است.

در یک مرکز عملیات امنیتی، این حرفه ای مسئول نظارت مداوم بر سیستم ها برای شناسایی تهدیدها و حوادث در زمان واقعی است.

این شغل به صورت روزانه هیجان انگیز است و به شما این امکان را می دهد که نقشی کلیدی در محافظت از شرکت ها در برابر تهدیدات روزافزون داشته باشید. اگر هنوز برای شروع تردید دارید، در اینجا چند دلیل خوب برای کار در امنیت سایبری وجود دارد…

چرا شروع به کار در این زمینه کنید؟

پیامد مستقیم این کمبود نیروی انسانی: حقوق ارائه شده بسیار جذاب است. با توجه در شیشه ای، یک تحلیلگر SOC به طور متوسط ​​سالانه بیش از 40000 یورو در فرانسه درآمد دارد.

برای پاسخ به این درخواست می توانید با دنبال کردن یک دوره آموزشی معتبر به یک متخصص تبدیل شوید و از فرصت های زیادی استفاده کنید.

وظیفه متخصص امنیت سایبری چیست؟

حقوق مدام در حال افزایش است. به عنوان مثال، معمار امنیت سایبری در سال 2022 18 درصد و مشاور 13 درصد رشد کرد. بعد از رابرت والترز.

(در هر زمان می توانید اشتراک خود را لغو کنید.)
منبع

او در کنار تیمی کار می کند که کاملاً به امنیت سایبری اختصاص دارد. برای انجام ماموریت خود می تواند از ابزارهای نظارت دستی یا خودکار استفاده کند.

متخصصان امنیت کامپیوتر از جمله کارشناسانی هستند که بیشتر مورد توجه شرکت ها هستند. کشف کنید که چگونه می توانید تمام مهارت های مورد نیاز برای راه اندازی حرفه خود را در این زمینه شکوفا به دست آورید!

کارشناس امنیت سایبری

به طور کلی، یک متخصص در این زمینه باید استعداد و جاذبه طبیعی برای حل مسائل پیچیده و تجزیه و تحلیل داده ها داشته باشد.

این مقاله توسط یک شریک مهمان به عنوان بخشی از یک مشارکت حمایت شده نوشته شده است

در سال 2022، CNIL 5037 اعلان در مورد نقض اطلاعات شخصی دریافت کرد. این نشان دهنده افزایش عظیم 79 درصدی نسبت به سال 2020 است.

صنعت جرایم سایبری در حال انفجار است و مجرمان اختراع خود را دو برابر می کنند تا حملات مخرب بیشتری را انجام دهند. سرقت اطلاعات، تقاضای باج… این فعالیت می تواند بسیار سودآور باشد.

یک متخصص باید طیف گسترده ای از مهارت ها را داشته باشد تا به طور موثر از مشاغل در برابر مجرمان سایبری و حوادث محافظت کند.

با افزایش اهمیت دیجیتال، کسب و کارها به طور فزاینده ای اهداف جذابی برای هکرها خواهند بود. به همین دلیل است که کارشناسان همیشه تقاضای بیشتری خواهند داشت. بنابراین برای به دست آوردن شغل باید چه مهارت هایی را کسب کنید؟

شایستگی های اصلی امنیت سایبری

مشاغل امنیت سایبری هیجان‌انگیز، رضایت بخش و با دستمزد بالا هستند، اما همچنین بسیار خواستار هستند.

اول از همه، سیستم های کامپیوتری نباید هیچ رازی برای او داشته باشند. این برای درک آسیب پذیری ها و تهدیدات بالقوه ضروری است.

در حال حاضر طیف گسترده ای از مشاغل در این زمینه وجود دارد، اما یکی از بیشترین تقاضاها، تحلیلگر SOC است.

دانستن نحوه برقراری ارتباط شفاف و مؤثر نیز برای کار مؤثر در یک SOC ضروری است. این همچنین به توضیح مشکلات و ارائه راه حل به کاربران نهایی و ذینفعان تجاری کمک می کند.

در یک شرکت، نقش یک متخصص امنیت سایبری محافظت از سیستم‌های کامپیوتری، شبکه‌ها و داده‌ها در برابر حملات، ویروس‌ها و سایر تهدیدات سایبری است.

او همچنین باید زبان های برنامه نویسی، ابزارهای امنیتی شبکه و برنامه ها، رمزنگاری یا حتی راه حل های مدیریت هویت و دسترسی را مدیریت کند.