کاهش مصرف انرژی وب سایت های وردپرسی • Yoast

همانطور که در توضیحات پروژه در وب سایت هکاتون آمده است:

ما دو ساعت فرصت داشتیم تا همه چیز را تمام کنیم و یک ارائه آماده کنیم، که این کار را انجام دادیم – اگرچه اسلایدهایمان را به معنای واقعی کلمه در آخرین لحظه تحویل دادیم. ما از پیشرفت خود راضی بودیم و تصمیم گرفتیم که کل تیم را برای ارائه روی صحنه داشته باشیم. بالاخره یک تلاش تیمی درست بود! هنگامی که همه پروژه ها کار خود را ارائه کردند، نوبت به مراسم اهدای جایزه رسید. برای ایجاد رقابت دوستانه، Cloudfest 6 جایزه داشت جایزه قهرمان #CFHack2023، جایزه نهایی تجربه ما در هکاتون حتی بدون برنده شدن هم عالی بود، بنابراین تیم ما در مورد نتایج آنقدر استرس نداشت. اما برای بهتر کردن اوضاع، پروژه Eco-mode ما 3 جایزه گرفت!

  • این کاتالیزور رویایی جایزه
  • این آینده وب جایزه
  • این قهرمان #CFHack2023 جایزه
پروژه Eco-Mode برنده جایزه شد
تیم پروژه Eco-Mode برنده جایزه شد.

پیشرفت پروژه و مراحل بعدی

در مورد مراحل بعدی آن، یک مخزن در آن راه اندازی شده است GitHub، که در آن تعداد زیادی مشکل برای تکرار در افزونه ایجاد شده است. با وارد شدن به جزئیات فنی، علاوه بر وظایف موجود در مخزن، باید به مشکلات مقیاس پذیری و بهترین راه حل آنها فکر کنیم تا افزونه بتواند در سایت های پربازدید، جایی که بیشترین اهمیت را دارد، نصب شود. علاوه بر این، ما می‌خواهیم راه‌هایی را برای تخمین و اندازه‌گیری تأثیر واقعی بررسی کنیم و آن نتایج را به فرآیند بهینه‌سازی برگردانیم تا اکتشافی‌های هوشمندتر ارائه کنیم.

در مجموع، حداقل می توان گفت این یک تجربه کاملاً هیجان انگیز بوده است. اینکه بتوانید با افراد جالبی از خط کار خود ملاقات کنید، در حالی که روی پروژه ای کار می کنید که پتانسیل ایجاد ضربه در اثرات زیست محیطی وردپرس را دارد، واقعاً منحصر به فرد بود. امیدواریم این پروژه به کاربران وردپرس کمک کند و در نهایت به یک وب سبزتر کمک کند!

اگرچه این پیاده‌سازی‌ها باید و بهبود می‌یابند تا پلاگین در سطح تولید در نظر گرفته شود، این یک شروع عالی برای پروژه‌ای بوده است که در صورت پذیرش گسترده، می‌تواند به طور بالقوه بر مصرف انرژی جهانی اینترنت تأثیر قابل‌توجهی داشته باشد.

خب، بعدش چی؟

به طور خلاصه، در یک آخر هفته موفق شدیم افزونه ای ایجاد کنیم که پیاده سازی می کند:

  • چند راه برای کاهش خودکار درخواست های خارجی سایت وردپرس و در نتیجه کاهش ردپای کربن آن.
  • یک API که صاحبان وب سایت می توانند از آن برای کاهش بیشتر درخواست های خارجی سایت، بسته به نیازها و قابلیت های هر سایت، استفاده کنند.
  • پیش نویس یک داشبورد که در آن کاربر می تواند بعداً تخمین درخواست های ذخیره شده و کنترل های کاربر را برای بهینه سازی دستی ببیند.

بیشتر بخوانید: چرا باید به سبز بودن وب سایت خود اهمیت دهید »

ما، اینجا در Yoast، عمیقاً به محیط زیست اهمیت می دهیم و بنابراین، اهداف پروژه عمیقاً با ارزش های ما هماهنگ است. به همین دلیل است که ما قبلاً این پروژه را در آخرین روز مشارکت کننده Yoast که سازماندهی کرده بودیم گنجانده بودیم، جایی که افزونه کمک های بیشتری دریافت کرد و امیدواریم در آینده نیز همین کار را انجام دهیم.

CloudFest، برترین کنفرانس رایانش ابری جهان، در مارس 2023 به آلمان بازگشته است و Yoast از اینکه بخشی از هکاتون امسال بود هیجان زده بود. این رویداد سه روزه 11 پروژه منبع باز و 120 شرکت کننده را با هدف ایجاد راه حل های نوآورانه برای چالش های فناوری جذاب در جامعه OSS گرد هم آورد.

Leonidas یک توسعه دهنده افزونه است که بر روی افزونه های Yoast SEO کار می کند. او عاشق تفکر در مورد عملکرد و پایداری در توسعه نرم افزار است و به قدرت منبع باز اعتقاد دارد.

آواتار لئونیداس میلوسیسمنبع