کنسول جستجوی Google همه کلیک‌های بسته محلی را ردیابی نمی‌کند


در چند ماه گذشته یا بیشتر، گزارش‌هایی را دنبال می‌کردم که نشان می‌داد کنسول جستجوی Google به‌درستی کلیک‌ها و برداشت‌ها را از بسته محلی ردیابی نمی‌کند. این اولین بار در ماه سپتامبر مطرح شد و پس از درخواست های متعدد از سئوکاران، من حداقل هنوز پاسخ جدی از طرف گوگل در این مورد ندیده ام.

جوی هاوکینز، یک سئوی محلی معتبر، این موضوع را در هر دو پست کرد توییتر در او انجمن جستجوی محلی در سپتامبر او نوشت: “سئوکاران محلی اگر از کنسول جستجو برای ردیابی فعالیت ها از بسته 3 استفاده می کنید، ممکن است به داده های اشتباهی نگاه کنید.” او نشان داد که چگونه کنسول جستجوی گوگل اطلاعات را از دست داده است.

او در اولین آزمایش خود، در 6 سپتامبر 2022، از چندین همکار و دوست خواست که جستجو کنند [Google Maps SEO companies near Uxbridge Ontario]، سپس روی نام Sterling Sky در بسته سه گانه محلی کلیک کنید و سپس روی نماد وب سایت کلیک کنید تا از آنجا به وب سایت ما بروید.

سپس این تحلیل‌ها را به اشتراک گذاشت، این یکی از آمار عملکرد نمایه کسب‌وکار Google و نمایش کلیک‌ها:

برای اندازه واقعی کلیک کنید

گوگل آنالیتیکس که او نشان داد نیز ترافیک را دریافت کرد:

برای اندازه واقعی کلیک کنید

اما کنسول جستجوی گوگل این کار را نکرد:

برای اندازه واقعی کلیک کنید

او این آزمایش را چندین بار انجام داد، همه با یک نتیجه.

او نوشت: “بر اساس آنچه در اینجا دیدم، به نظر می رسد حجم عظیمی از ترافیک از نمایه کسب و کار گوگل از طریق تلفن همراه در کنسول جستجو و برخی از داده ها از دسکتاپ وجود ندارد. من معتقدم یکی از دلایل احتمالی آن این است که وقتی شما روی یک لیست در بسته 3 در تلفن همراه کلیک کنید، یک رشته URL دریافت می کنید که می گوید Google/خدمات محلی/نمایه در حالی که در رایانه، Google/search را دریافت می کنید.”

سپس سعی کرد پاسخ هایی را از گوگل در مورد این موضوع دریافت کند، اما این اتفاق نیفتاد.

پاتریک استوکس، که کارمند گوگل نیست، اما با این مشکلات داده خوب است، در توییتر نوشت:

جان مولر از گوگل کمی صدا زد:

دانیل وایسبرگ از گوگل نیز همینطور:

یک ماه یا بیشتر بعد، موضوع هنوز وجود داشت:

بعد دو ماه هنوز هیچی:

بنابراین من فکر کردم، شاید آن را در اینجا برجسته کنید تا ببینم آیا هر یک از شما بیشتر در این مورد می‌داند یا شاید Google بتواند بعد از تعطیلات پاسخ دهد؟

بحث انجمن در توییتر و انجمن جستجوی محلی.

منبع