گزارش آمار Google Crawl مکان Crawl را نشان نمی دهد

بحث انجمن در ماستودون.منبع

منظورم این است که اگر «تفکیک درخواست‌های خزیدن» بر اساس مکان یا منطقه نشان داده شود، خوب خواهد بود، اما فقط بر اساس پاسخ، نوع فایل، هدف و نوع Googlebot نشان داده می‌شود. این هم یک اسکرین شات:

برای اندازه واقعی کلیک کنید

او اضافه کرد که شاید زمانی در آینده ممکن است تغییر کند، اما در حال حاضر، نادر است. او افزود: “شاید این در طول زمان تغییر کند، شاید وب از نظر جغرافیایی بیشتر متلاشی شود؟ قضاوت در مورد چگونگی تکامل وب دشوار است.”

نمی‌توانید از گزارش آمار خزیدن در کنسول جستجوی Google برای دیدن مکانی که Googlebot در حال خزیدن در سایت شما است استفاده کنید.

از جان مولر از گوگل در مورد این سوال پرسیده شد و پاسخ داد ماستودون گفت: “از یک POV عملی، به گزارش‌های سرور شما نگاه می‌کنم. حدس من این است که تقریباً همه درخواست‌ها از همان مکان‌ها ارسال می‌شوند. من مکان‌های مختلف را بیشتر به عنوان راهی برای مقابله با وب‌سایت‌های خراب می‌دانم. در وب کثیف، و کمتر چیزی برای هدف قرار دادن.»

همانطور که می دانید، گوگل اکنون می تواند از مکان های خارج از ایالات متحده بخزد. ما می دانیم که این نادر است، در شرایط خاص استفاده می شود. اما اگر می خواهید بدانید که آیا گوگل در حال خزیدن سایت شما از خارج از ایالات متحده است، باید فایل های گزارش خود را بررسی کنید.