گوگل از شرکتی که با جعل هویت گوگل از کسب و کارهای کوچک کلاهبرداری می کند شکایت می کند


گوگل اعلام کرد شکایتی را علیه «کلاهبردارانی که با جعل هویت گوگل از طریق تماس های بازاریابی تلفنی به دنبال کلاهبرداری از صدها کسب و کار کوچک بودند» تنظیم کرده است. می‌دانید، تماس‌های «گوگل» از شما می‌خواهند کسب‌وکارتان را ادعا کنید یا اطلاعات کسب‌وکارتان را به‌روزرسانی کنید. این تماس‌ها به احتمال زیاد، نه از طرف Google، بلکه از طرف یک شرکت جعلی است که وانمود می‌کند گوگل است تا از شما پول کلاهبرداری کند.

گوگل گفت که این شرکت همچنین “وب‌سایت‌هایی را ایجاد کرده است که برای خرید نظرات جعلی، مثبت و منفی، تبلیغ می‌کنند تا بررسی‌های نمایه‌های کسب‌وکار را در جستجوی گوگل و نقشه‌ها دستکاری کنند.”

او گفت که برخی از کلاهبرداران سعی کرده اند از ابزار رایگان نمایه کسب و کار گوگل “از طریق شیوه های فریبنده و غارتگرانه” سوء استفاده کنند و از آن سود ببرند. گوگل اعلام کرد در سال 2021 گوگل مجبور شد بیش از 12 میلیون تلاش بازیگران بد برای ایجاد نمایه های تجاری جعلی و نزدیک به 8 میلیون تلاش بازیگران بد برای ادعای پروفایل های تجاری که متعلق به آنها نبود را متوقف کند.

بنابراین این را بایگانی کرد دادخواست (PDF) در مقابل GVerifier Technologies LLC d/b/a G Verifier and G Verifier Pro. GVerifier Softech Services LLC d/b/a G Verifier and G Verifier Pro; Shri Hari GoMarketin LLC d/b/a GHyper، GHyperlocal و G Verifications. و Infinity GoMarketin LLC d/b/a GHyper، GHyperlocal و G Verifications. این شکایت می‌گوید که این متهمان گفته می‌شود «اظهاراتی نادرست و گمراه‌کننده درباره هویت، محصولات و وابستگی احتمالی خود به شاکی Google LLC («Google») به منظور پرداخت‌های بدخواهانه و فروش خدمات جعلی یا بی‌ارزش ارائه می‌کنند.

سئوکاران محلی از این بابت خوشحال هستند زیرا از کار کردن با مشاغل کوچکی که توسط این شرکت ها کلاهبرداری می شوند خسته شده اند.

بحث انجمن در توییتر.

منبع