گوگل اکنون می تواند از خارج از ایالات متحده بخزد


Gary Illyes از Google دیروز در Google Search Central Live در سنگاپور اعلام کرد که Googlebot، Google، اکنون می تواند از خارج از ایالات متحده بخزد. او گفت، طبق گزارش‌ها، سیستم مدیریت این مورد در حال حاضر فعال است اما ممکن است در همه موارد استفاده نشود یا اصلاً برای سایت شما استفاده نشود.

به روز رسانی، این گزارش 100٪ دقیق نیست. گری پست کرد ماستودون بعد از اینکه او این داستان را دید و گفت: “این کاملاً چیزی نیست که من گفتم. من گفتم که بلوک های IP تخصیص داده شده اند و شما می توانید کشورهایی که به آنها اختصاص داده شده اند را بررسی کنید و ممکن است در آینده از آنها برای خزیدن محلی استفاده کنیم.”

در اینجا بقیه داستان اصلی است که قبلاً آن را گزارش کردم. اما لطفاً به روز رسانی گری بالا را در نظر بگیرید.

کنیچی سوزوکی، که در این رویداد حضور داشت، در این پست پست کرد توییتر گفت: “Googlebot می تواند از کشوری که سرور در آن واقع شده است (یعنی از خارج از ایالات متحده) بخزد. این سیستم قبلاً فعال شده است اما ممکن است (اصلاً از آن استفاده نشود). کشور مسدود شده است.»

این توییت است:

شایعاتی مبنی بر اینکه ممکن است این اتفاق در اوایل سال جاری از جانب جان مولر گوگل رخ دهد، شنیدیم. جان گفت: “من می توانستم این را ببینم [where Google crawls from] اگر نیاز گسترده‌تری ببینیم، در طول زمان گسترش می‌یابد.” بنابراین به نظر می‌رسد که ما آنجا هستیم.

به خاطر داشته باشید، این احتمالاً برای سایت‌هایی استفاده می‌شود که (الف) دسترسی Googlebot را از مناطق ایالات متحده مسدود می‌کنند، (ب) محتوای متفاوتی را از کشورهای مختلف نشان می‌دهند و (ج) Google بر اساس هدف‌گیری جغرافیایی به چیزی غیرعادی مشکوک می‌شود.

گوگل قبلاً گفته بود که در سال 2017 هیچ مزیتی برای خزیدن از خارج از ایالات متحده پیدا نکرده است. با این حال مواقعی وجود دارد که Google از یک منطقه خاص می خزد اما نادر است.

بحث انجمن در توییتر.

منبع