گوگل درباره بخش اصلی و جاوا اسکریپت بیشتر توضیح می دهد

بحث انجمن در ماستودون.

منبع

اینم مطالبی از تاپیک:

تنظیمات سئوی مورد نظر من متا تگ ربات و عنصر پیوند متعارف است، اما متا تگ عنوان و توضیحات نیز وجود دارد که برخی افراد آن را مهم می دانند. این فقط در مورد SEO نیست – احتمالاً می خواهید مطمئن شوید مواردی مانند تعریف مجموعه کاراکترها، viewport و CSP معتبر هستند.

مرورگرها گاهی اوقات مفید هستند و سعی می‌کنند منظور شما را تفسیر کنند، اگر نمی‌خواهید صفحه‌ای ایندکس شود یا یک URL متفاوت به عنوان متعارف می‌خواهید، احتمالاً نمی‌خواهید موتورهای جستجو حدس بزنند. (سئو تا حد زیادی در مورد عدم حدس زدن موتورهای جستجو است.)

به طور خلاصه، اگر به تنظیمات سئو اهمیت می دهید، از شکننده شدن سر خودداری کنید، آنها را به بالای سر منتقل کنید (5k خط JS بالای آنها قرار ندهید)، و هر از گاهی DOM رندر شده را در مرورگر خود چک کنید. به زمان

“البته سرم خوب است” – گاهی اوقات به اندازه علامت گذاری به وضوح شکسته واضح نیست. هد خود بسته می شود، بنابراین هر عنصر HTML که در آن معتبر نیست

باعث می شود بقیه به عنوان بخشی از بدن در نظر گرفته شوند. این می تواند یک تصویر سرگردان باشد که در جایی اشتباه به پایان می رسد، می تواند یک آی فریم باشد که یک اسکریپت در حین رندر به بالای سر تزریق می کند. اگر DOM یک صفحه را در مرورگر خود بررسی کنید، این قابل مشاهده است.

هفته گذشته ما در مورد نظر جان مولر از گوگل در مورد بخش head HTML خود و اینکه چرا باید آن را تمیز نگه دارید گزارش دادیم. جان، در روز جمعه، ارسال شده است ماستودون موضوعی که بیشتر در مورد بخش head و نحوه تعامل موتورهای جستجو با آن توضیح می دهد، به خصوص اگر جاوا اسکریپت زیادی در آن وجود داشته باشد.