گوگل در نهایت در مورد حذف در پرسش‌های متداول نتایج غنی نظر داد

جان مولر از گوگل بیانیه ای غیررسمی در این مورد منتشر کرد ماستودون او افزود: «سایت‌ها عاشق اضافه کردن نشانه‌گذاری پرسش‌های متداول هستند، به آنها فضای بیشتری برای جستجو می‌دهد.» در برخی مواقع، نتایج را کمتر مفید می‌کند. بنابراین Google باید «توازن مناسب را پیدا کند تا هر از چندگاهی مجدداً ارزیابی شود.» زمان، مانند هر عنصر جستجوی دیگری، “او افزود.

ربات Google Skydiving

اما چیزی که جان رسما نمی گوید این است که شاید جستجوی Google دوباره تنظیم شده باشد و اکنون نتایج غنی سوالات متداول کمتری را در جستجوی Google نشان می دهد.

منظورم این است که ما به وضوح می بینیم.

جان افزود: “سلب مسئولیت: این یک بیانیه رسمی نیست، فقط نظر من است.”

هش‌آپ، گوگل بسیاری از قطعات پرسش‌های متداول را در 4/5 از SERP‌های موبایل حذف کرد، اما بسیاری از آنها در dtop باقی ماندند. با آخرین به‌روزرسانی تأییدنشده، آن قطعه‌های سؤالات متداول dtop اکنون از بین رفته‌اند. این منطقی است و تقریباً به نظر یک نادیده گرفته می‌شود… من این را در بسیاری از سایت‌ها می‌بینم. گسترده است: pic.twitter.com/U5WYELxzbt

– گلن گیب (@glenngabe) 8 مه 2023

در طول یک ماه گذشته یا بیشتر، شاهد کاهش بسیار زیادی در تعداد پرسش‌های متداول نتایج غنی بوده‌ایم که گوگل هم در جستجوی موبایل و هم اکنون دسکتاپ نمایش می‌دهد. گوگل در این مورد نظری نداده یا چیزی نگفته است، یعنی تا کنون.

بحث انجمن در ماستودون.

منبع

FYI، در اینجا آخرین افتی است که اکثر آنها مشاهده می کنند: