گوگل متن پنهان در صفحه را نادیده می گیرد


جان مولر از گوگل می گوید که وقتی صحبت از متن مخفی در صفحه می شود، گوگل در نادیده گرفتن آن خوب است. این یکی از مواردی است که به نظر می‌رسد گوگل دیگر آن را جریمه نمی‌کند، بلکه فقط متنی را که در صفحه قابل مشاهده نیست حساب نمی‌کند.

این خبر جدیدی نیست و گوگل حداقل از سال 2018 این را بیان کرده است. سپس گوگل اعلام کرد که متن های مخفی را در یک صفحه تخفیف می دهد. جان مولر از گوگل سپس گفت: “ما متن پنهان را برای رتبه بندی تخفیف می دهیم، بنابراین من شک دارم که آنها مزیتی از آن ببینند (آنها می توانند به دلایل دیگر رتبه بندی کنند).

سپس اخیراً، در سال 2023، جان مولر گفت توییتر، “سیستم های ما در تشخیص متن پنهان، در نادیده گرفتن آن، و در تمرکز بر موارد دیگر در سایت خوب هستند.”

جان اضافه کرد که این سایت ها ممکن است به طور تصادفی این کار را انجام داده باشند، بنابراین ممکن است منطقی باشد که به آنها اطلاع دهید. او نوشت: “برخی از سایت ها کارهای احمقانه را همراه با چیزهای خوب انجام می دهند و هنوز برای کاربران مفید هستند. اگر آن را برای آنها علامت گذاری کنید، ممکن است آن را برطرف کنند.”

گوگل همچنین گفت که یک سایت به دلیل متن مخفی از شما بالاتر نخواهد بود.

بیایید یکی از اولین نمونه‌های سایت‌های محبوب را فراموش نکنیم که متن مخفی را مستقر کرده و هنوز آن را حذف نکرده است (همه آنها مرده‌اند) – Heavens Gate.

باز هم، برای روشن شدن، این در مورد متن مخفی واقعاً اسپم است، مانند متن سیاه روی پس‌زمینه سیاه. نه در مورد محتوای پنهان شده در برگه های قابل ارتقا، آنها خوب هستند.

بحث انجمن در توییتر.

منبع