گوگل می گوید استفاده از HTTP/3 به سئوی شما کمک نمی کند


سرعت گوگل

جان مولر از گوگل در آخرین ساعات اداری گوگل گفت که استفاده از HTTP/3 برای سرور شما احتمالا هیچ تاثیری بر سئو یا رتبه شما در جستجوی گوگل نخواهد داشت.

او گفت همچنین احتمالاً منجر به افزایش یا هیچ دستاوردی از نظر امتیازات حیاتی وب اصلی شما نخواهد شد.

جان گفت: «Google در حال حاضر از HTTP/3 به عنوان عاملی در رتبه‌بندی استفاده نمی‌کند» و مجدداً تأیید کرد که Google هنوز از HTTP/3 برای خزیدن استفاده نمی‌کند.

جان این را در اتاق گفت نقطه 6 دقیقه در این ویدئو:

این متن رونوشت است:

فلاویو می پرسد، آیا استفاده از HTTP/3، حتی به صورت غیرمستقیم، می تواند SEO را بهبود بخشد، شاید به این دلیل که عملکرد را بهبود می بخشد؟

گوگل در حال حاضر از HTTP/3 به عنوان عاملی در رتبه بندی استفاده نمی کند. تا جایی که من می دانم در خزیدن هم از آن استفاده نمی کنیم.

از نظر عملکرد، من گمان می‌کنم که دستاوردهایی که کاربران از استفاده از HTTP/3 مشاهده می‌کنند برای تأثیر قابل‌توجهی بر حیاتی وب سایت، که معیارهایی هستند که در فاکتور رتبه‌بندی تجربه صفحه استفاده می‌کنیم، کافی نباشد.

در حالی که ساخت سرور سریعتر همیشه ایده خوبی است. من شک دارم که فقط با استفاده از HTTP/3 ارتباط مستقیمی با SEO مشاهده کنید. مشابه آنچه که برای پیدا کردن یک اتصال مستقیم برای استفاده از نوع سریع‌تر رم در سرورهای خود سخت می‌شوید.

بحث انجمن در توییتر.

منبع