گوگل می گوید هیچ مزیتی برای سئو برای رندر دینامیک یا رندر سمت سرور وجود ندارد

اگر اکنون رندر پویا انجام می دهید، خوب است که به گزینه ها نگاه کنید و مزایا و معایب را برای خود بنویسید. تصور می کنم اکثر آنها برای یک تیم مهندسی متقاعد کننده نیستند. با این حال، اگر قصد دارید سایت را بازسازی کنید، به آنها اطلاع دهید که نیازی به صرف زمان زیادی برای ارائه پویا محتوا ندارند. در عین حال، بدانید که باید مراقب چه چیزی باشید :-). اینجاست که دانستن برخی از JS به عنوان یک SEO واقعاً سودمند است – شما نیازی به کدنویسی ندارید، اما JS بخشی از تمام وب سایت های مدرن است و این به شما بستگی دارد که بتوانید بفهمید که آیا مشکلاتی در نحوه انجام آن وجود دارد یا خیر. اجرا شده است.

جان مولر از گوگل به سوالی در این زمینه پاسخ داد Reddit در جایی که شخص پرسید: “کسی از مطالعه موردی که به دنبال تغییر از رندر پویا به رندر سمت سرور باشد اطلاع دارد؟” اضافه کردن “این یک آسانسور سنگین خواهد بود که قبلاً خراب شده است، بنابراین امیدوارم داده های خوبی پیدا کنم.”

بحث انجمن در Reddit.منبع

اخیراً گوگل به شدت از استفاده از رندر پویا به عنوان راه‌حلی برای سایت‌های جاوا اسکریپت در آینده توصیه کرده است، Google اسناد راهنمای خود را به‌روزرسانی کرده است تا قویاً بگوید از آن استفاده نکنید. اما این بدان معنا نیست که امروزه استفاده از رندر پویا در مقایسه با رندر سمت سرور به رتبه شما آسیب می رساند.

بنابراین بله، اگر همه اینها را امروز پیاده‌سازی کرده‌اید، در طراحی مجدد بعدی خود، بدون رندر پویا پیش بروید. اگر منابع لازم برای تغییر آن را دارید، ممکن است انجام آن منطقی باشد. در غیر این صورت، آن را به صف اضافه کنید و تا زمانی که می توانید این کار را انجام دهید.

جان فوراً پاسخ داد و گفت: “هیچ پاداشی برای رتبه بندی SEO برای اجرای این یا آن صورت وجود ندارد.” او افزود: “آنها فقط راه های متفاوتی برای نمایه سازی محتوا هستند (همانطور که رندر سمت مشتری است).”

متن کامل سخنان او در اینجا آمده است:

هیچ امتیازی برای رتبه بندی SEO برای پیاده سازی آن به روشی وجود ندارد – آنها فقط راه های متفاوتی برای نمایه سازی محتوا هستند (همانطور که رندر سمت مشتری است). تفاوت‌های بین رندر پویا و رندر سمت سرور از POV من بیشتر از نظر راه‌اندازی و نگهداری زیرساخت عملی است (بسته به اینکه چگونه کارها را تنظیم کرده‌اید، می‌تواند بر سرعت نیز تأثیر بگذارد). عجله ای برای کنار گذاشتن رندر پویا وجود ندارد، این رندر پشتیبانی نمی شود یا مشکلاتی از طرف Google ایجاد نمی کند. تغییر در طول زمان فقط این است که امروزه، اگر یک سایت مبتنی بر JS دارید، گزینه های بهتری (یا CSR خوب یا SSR) در دسترس هستند، بنابراین انجام کارها به صورت پویا بر اساس عامل کاربر اغلب کارآمدترین رویکرد نیست.