گوگل پشتیبانی از نقشه سایت را با پینگ پایان می دهد

جان اضافه کرد، “مشکل بیشتر این است که برخی از CMS ها/سرورها آخرین حالت را روی تاریخ/زمان فعلی برای همه صفحات تنظیم می کنند. این باعث می شود که داده ها بی فایده باشند. تنظیم CMS خوب آن را با دقت، حتی اگر همیشه کامل نباشد، بسیار مفیدتر است.”

گوگل اعلام کرد در عرض شش ماه به پشتیبانی از نقاط پایانی پینگ نقشه سایت پایان می دهد. گوگل گفت این به این دلیل است که آنها «خیلی مفید نیستند» و «اکثریت قریب به اتفاق ارسال‌ها منجر به اسپم می‌شوند».

بحث انجمن در توییتر.

منبع

گوگل اعلام کرد زمانی که این مورد به طور رسمی منسوخ شود، “درخواست های HTTP (“پینگ”) به نقطه پایانی منسوخ شده REST منجر به خطای 404 می شود. برای آن مورخان، گوگل در سال 2007 از پینگ نقشه های سایت پشتیبانی کرد.

چند ماه پیش، گوگل در مورد تگ lastmod در نقشه سایت صحبت کرد و گفت اگر “چیزی جدید برای موتورهای جستجو ارائه می کنید که می خواهید در جستجو منعکس شود”، تاریخ آخرین حالت را به روز کنید، اگر نه، پس ندهید.

لوگوی پینگ پنگ گوگل

این چند ماه پس از آن صورت می‌گیرد که گوگل اعلام کرد پینگ کردن نقشه‌های سایت به کشف زودتر محتوای جدید توسط گوگل کمک می‌کند. اما چند سال پیش، گوگل مجبور شد به سئوکاران بگوید که نقشه‌های سایت پینگ هنوز کار می‌کنند – خوب، در پایان سال جاری این کار را نخواهد کرد.

مایکروسافت بینگ اخیراً گفته است که تاریخ آخرین مود بسیار مهم است و آمار بسیار مفیدی در مورد نحوه به‌روزرسانی تاریخ توسط افراد ارائه کرده است.

به عنوان یادآوری، در سال 2015 گوگل گفت که آنها واقعاً از تاریخ آخرین حالت استفاده نمی‌کنند، اما سپس در سال 2020 آن را تغییر دادند. اسناد فعلی گوگل می گوید، “Google از مقدار lastmod استفاده می کند اگر به طور مداوم و قابل تأیید باشد (مثلاً با مقایسه با آخرین اصلاح صفحه) دقیق باشد.”

گوگل همچنین اشاره می کند که چگونه بینگ از ارسال نقشه سایت ناشناس به دلیل ارسال هرزنامه ها پشتیبانی نمی کند.

گوگل همچنین گفت که می توانید نقشه سایت خود را از طریق robots.txt و کنسول جستجوی گوگل ارسال کنید.

در عوض، گوگل گفت از تاریخ آخرین حالت به طور دقیق در فایل نقشه سایت خود استفاده کنید. گوگل نوشت: «امروزه lastmod واقعاً در بسیاری از موارد مفید است و ما از آن به عنوان سیگنالی برای زمان‌بندی خزیدن به URLهایی که قبلاً کشف کرده بودیم استفاده می‌کنیم.» برای اینکه عنصر lastmod مفید باشد، ابتدا باید در قالب تاریخ پشتیبانی شده باشد (که در sitemaps.org مستند شده است)؛ کنسول جستجو به شما می گوید که آیا یک بار نقشه سایت خود را ارسال نکرده اید یا خیر. دوم، باید به طور مداوم مطابقت داشته باشد. واقعیت: اگر صفحه شما 7 سال پیش تغییر کرد، اما در عنصر lastmod به ما می‌گویید که دیروز تغییر کرده است، در نهایت وقتی نوبت به آخرین تاریخ تغییر صفحات شما می‌رسد، دیگر حرف شما را باور نمی‌کنیم. .