گوگل 50 درصد از URL های توییتر را از جستجوی گوگل پس از مسدود کردن کاربران ثبت نام نکرده حذف می کند

برای اندازه واقعی کلیک کنید

توییتر آسیب پرنده گوگل رنگ

برای اندازه واقعی کلیک کنید

برای اندازه واقعی کلیک کنید

در جمعه، 30 ژوئن در حدود ساعت 1 بعدازظهر به وقت شرقی، توییتر 471 میلیون URL داشت که طبق این دستور سایت در جستجوی گوگل ایندکس شده بود:

اما برای نمایه سازی عادی این URL های توییتر، به نظر می رسد که این توییت ها از آسمان خارج می شوند.

در حالی که می‌دانیم دستور سایت دقیق‌ترین معیاری نیست که گوگل ایندکس کرده است، اما ابزار رایگان دیگری برای اندازه‌گیری تعداد صفحاتی که گوگل از سایتی که دسترسی به آن در کنسول جستجو نداریم، ایندکس کرده است، نداریم. بنابراین تصمیم گرفتم روز جمعه، درست پس از شروع بلوک، چند صفحه را که گوگل از Twitter.com ایندکس کرده است، به تصویر بکشم.

URL های توییتر نمایه شده از جمعه تا امروز از حدود 471 میلیون URL به 227 میلیون رسید که حدود 52 درصد کاهش یافته است. نمی‌دانم که این چه تأثیری بر ترافیک آن از جستجوی Google دارد، در صورت وجود.

سپس امروز صبح، من یک اسکرین شات دیگر گرفتم و اکنون به 227 میلیون URL ایندکس شده کاهش یافته است، که حدود 52٪ کمتر از آنچه در روز جمعه ایندکس شده است:

برای اندازه واقعی کلیک کنید

بحث انجمن در توییتر.

منبع

بعد دیروز 2 جولای، من یک اسکرین شات دیگر گرفتم و گوگل 34 درصد URL های کمتر ایندکس شده داشت، 309 میلیون، یعنی 162 میلیون URL کمتر ایندکس شده:

اکنون، ما می دانیم که گوگل به firehose توییتر دسترسی دارد، به همین دلیل است که می بینیم گوگل هنوز توییت های اخیر را در چرخ فلک جستجوی گوگل توییتر نشان می دهد:

بعدازظهر جمعه، توییتر تصمیم به مسدود کردن گرفت کاربران ثبت نام نشده و خارج از سیستم، از دیدن توییت های عمومی. این بدان معناست که برای اهداف خزیدن عادی گوگل، قادر به دیدن برخی از این توییت ها نبود. به نظر می رسد که گوگل در حال حاضر حدود 52 درصد کمتر از روز جمعه، تنها چند روز بعد، آدرس های اینترنتی توییتر خود را در فهرست خود دارد.