یک سال تغییر برای Google Analytics

همچنین می توانید بهترین مقالات ما را از طریق فید RSS ما دنبال کنید: (فقط آن را در فیدخوان RSS مورد علاقه خود (مثلاً Feedly) قرار دهید).

برای کاربران، چندین تغییر عمده در نسخه جدید Google Analytics قابل مشاهده خواهد بود:

 1. برای شرکت هایی که دارای وب سایت و اپلیکیشن موبایل برای گوشی های هوشمند و تبلت هستند، اکنون این امکان وجود خواهد داشت داده های جمع آوری شده را هم در وب سایت و هم در برنامه جمع آوری کنید. این به روز رسانی اجازه می دهد تا a تجزیه و تحلیل کامل تر داده ها
 2. به طور مشخص، نسخه GA4 ابزار به گونه ای طراحی شده است که توسط GDPR تأیید شود. از جمله تغییرات، از جمله این واقعیت است که آدرس‌های IP کاربران دیگر ذخیره نمی‌شوند و کوکی‌های شخص ثالث دیگر اعمال نمی‌شوند.
 3. این ابزار با BigQuery همکاری کرده است ذخیره سازی داده ها را ساده کنید برای کاربران
 4. این نسخه جدید گوگل آنالیتیکس برخلاف نسخه‌های قبلی که از مدل‌های داده استفاده می‌کردند، بر اساس رویدادها کار می‌کند.
 5. GA4 انتقال داده ها بین پلتفرم ها را ساده می کند گوگل و امکان تجزیه و تحلیل داده ها را بر روی پلتفرم هایی مانند گوگل ادز فراهم می کند که به یک تجزیه و تحلیل بهتر کمپین های تبلیغاتی.

آیا انتقال به طور خودکار بین GA3 و GA4 اتفاق می افتد؟

اگر این مقاله در نسخه جدید Google Analytics برای سال 2023 شما آن را دوست داشتید، از اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاری آن دریغ نکنید در خبرنامه دیجیتال ما مشترک شوید برای دریافت مقالات بعدی ما

شما مایل به دریافت هستید بهترین مقالات ما ?

خیر، انتقال بین دو نسخه به صورت خودکار انجام نمی شود، کاربران باید اطلاعات خود را انتقال دهند.

برای هرگونه سوال در رابطه با این مقاله، از قسمت “نظرات” برای ارسال نظرات خود برای ما دریغ نکنید، ما در اسرع وقت به شما (با کمال میل) پاسخ خواهیم داد.

(در هر زمان می توانید اشتراک خود را لغو کنید.)
منبع

شما مایل به دریافت هستید بهترین مقالات ما ?

ما همچنین در لینکدین، توییتر، فیس بوک و یوتیوب فعال هستیم.

قبل از ترک…

تاریخ های اعلام شده توسط ابزار به شرح زیر است:

 • 1 ژوئیه 2023: داده های ادغام شده در GA3 دیگر پردازش نمی شوند
 • بین 1 ژوئیه و 31 دسامبر 2023: داده های GA3 در پلتفرم ذخیره می شود
 • 31 دسامبر 2023: تمام داده های منتقل نشده از GA3 برای همیشه از پلتفرم حذف می شود

چه اقداماتی باید توسط کاربران انجام شود؟

 1. نسخه جدید Google Analytics را نصب کنید
 2. حساب خود را وصل کنید
 3. همه داده‌ها را از GA3 به GA4 قبل از 31 دسامبر 2023 منتقل کنید

(در هر زمان می توانید اشتراک خود را لغو کنید.)

خدمات گوگل از نظر حفاظت از داده ها همیشه غیر قابل سرزنش نبوده است و تصمیم CNIL در ابتدای سال 2022 در مورد Google Analytics این موضوع را تایید کرد. اکنون، این ابزار باید واکنش نشان دهد، و همانطور که سال گذشته اعلام شد، این سرویس به سمت یک نسخه جدید در سال 2023 در حال تکامل است. تغییرات چیست؟ کاربران برای حفظ اطلاعات خود چه کاری باید انجام دهند؟ ما این تغییر را برای شما توضیح می دهیم.

actu-google-analytics

تصمیم CNIL که اینترنت را تکان داد

به این دلیل است که نسخه GA3 Google Analytics در حال منسوخ شدن بیش از حد بود و اعلامیه های CNIL استفاده از آن را در فرانسه تسهیل نمی کرد، Google Analytics نسخه جدیدی از ابزار تجزیه و تحلیل خود را ارائه می دهد: Google Analytics 4، GA4.

به طور مشخص، تغییرات قابل مشاهده چه خواهد بود؟

ما قبلاً در ژوئن گذشته در این مقاله در مورد آن به شما گفتیم، کمیسیون ملی محاسبات و آزادی ها (CNIL) اعلام کرد که استفاده از Google Analytics فقط در موارد استفاده خاص با GDPR مطابقت دارد.

این اطلاعیه اینترنت را تکان داد زیرا گوگل آنالیتیکس ابزاری است که وب سایت ها برای شناخت و تجزیه و تحلیل ترافیک بیشتر از آن استفاده می کنند.

این ابزار مستقیماً به این اطلاعیه مربوط می شود یا نه، سپس نشان داد که نسخه فعلی Google Analytics آخرین لحظات خود را سپری می کند و در طول سال 2023 جایگزین خواهد شد.

نسخه جدیدی از Google Analytics برای سال 2023 برنامه ریزی شده است

منبع