5 بهترین جایگزین


آیا می‌خواهید بدون استفاده از ابزار Google از یک فید خبری شخصی به عنوان بخشی از ساعت یا صرفاً از روی کنجکاوی بهره ببرید؟ در اینجا 5 جایگزین برای Google Discover آورده شده است تا بتوانید از فید خبری بر اساس ترجیحات خود لذت ببرید.

عملکرد کشف گوگل: چیست؟

همانطور که در مقدمه این مقاله به اختصار توضیح داده شد، Discover یک است ابزار رایگان ارائه شده توسط گوگل، که دسترسی به a را می دهد خوراک مقاله شخصی.

به لطف داده های مختلف مروری که گوگل جمع آوری می کند، قادر است موضوعات مرتبط را برای کاربران تعریف کنید. بنابراین، در این فید اخباری را ارائه می دهد که احتمالاً مورد علاقه کاربر است.

فراتر از تولید جریان خودکار، این نیز هست امکان شخصی سازی آن وجود دارد، اضافه کردن یا حذف موضوعات برای دنبال کردن. بنابراین یک ابزار نسبتاً قدرتمند است که می تواند برای نظارت یا دنبال کردن یک موضوع با جزئیات استفاده شود.

این عملکرد Discover از تمام دستگاه‌های اندرویدی قابل دسترسی است و حتی به‌طور پیش‌فرض در صفحه سمت چپ صفحه اصلی فعال می‌شود. در سایر سیستم عامل های تلفن همراه مانند iOS، از طریق برنامه «گوگل» می توان به آن دسترسی داشت. این ابزار در حال حاضر در رایانه در دسترس نیست.

جدا از کاربران اینترنتی که مطلع هستند، Google Discover علاقه شدیدی به سازندگان محتوا دارد. در واقع، وقتی محتوا در Discover ظاهر می‌شود، معمولاً از موفقیت آماری بالایی برخوردار است. بنابراین، بهینه سازی مقالات خود به گونه ای که در Discover ظاهر شوند، می تواند به یک بردار قوی از ترافیک و دید تبدیل شود.

چگونه گوگل دیسکاور را جایگزین کنیم؟ 5 راه حل جایگزین

Feedly، ابزار ایده آل برای ایجاد یک فید نظارتی

اولین ابزاری که می توانیم به آن اشاره کنیم این است خوراکی. دومی با توجه به اجرای نظارت اطلاعاتی، رقابتی یا سایر موارد بسیار معروف است.

به طور مشخص الف است جمع کننده خوراک. این یعنی او از فیدهای RSS از وب سایت ها استفاده می کند تا کاربران بتوانند فیدهای اطلاعاتی خود را ایجاد کنند.

جایگزین Google Discover: Feedly
جایگزین Google Discover: Feedly

برخلاف آنچه Google در Discover ارائه می‌دهد، Feedly اطلاعات مرور را تجزیه و تحلیل نمی‌کند و به طور خاص موضوعاتی را که احتمالاً شما را خوشحال می‌کند، نمی‌داند. به عبارت دیگر، شما باید به صورت دستی جریان اطلاعات خود را بسازید.

با طرح رایگان Feedly، می توانید تا 100 منبع خبری آنلاین را ردیابی کرده و آنها را در 3 پوشه مختلف سازماندهی کنید. این در حال حاضر برای ایجاد یک جریان کامل، حداقل در یک موضوع کافی است.

Microsoft News، le cousin de Google Discover

در مایکروسافت، ابزاری معادل ابزار Discover از Google وجود دارد. این مایکروسافت نیوز (یا مایکروسافت نیوز) است. درست مثل Discover، این رابط خبری همیشه روی دستگاه هایی که در آن نصب شده است در دسترس است. به عنوان مثال، در رایانه‌هایی که دارای ویندوز هستند، در آخرین نسخه‌ها شاهد بودیم که نوعی میانبر در نوار ابزار پایین صفحه ظاهر می‌شود. فقط نشانگر ماوس خود را روی بنر اطلاعات کوچک نگه دارید تا موارد بیشتری را مشاهده کنید.

علاوه بر حضور در نوار ابزار، می توانید اخبار مایکروسافت را در مرورگر وب مایکروسافت اج بیابید.

برخلاف Google، مایکروسافت از داده‌های مرور ما برای ارائه اطلاعات به ما استفاده نمی‌کند. در واقع، به طور پیش فرض استاخبار عمومی، مربوط به مکان. با این حال، با کلیک بر روی نماد چرخ دنده، می توانید مراکز مورد نظر را مدیریت کنید. بنابراین می توانید مراکز مورد علاقه را به فید خود اضافه کنید، لیست ها را دنبال کنید و دیگران را مسدود کنید.

Flipboard، برنامه تجمیع خوراک

فلیپ بورد جایگزین دیگری برای جمع‌کننده‌های خوراک سنتی است. این پلتفرمی است که در آن می‌توانید رسانه‌های زیادی را در مجموعه‌ای از موضوعات پیدا کنید.

این ابزار ایده آل برای انجام یک نظارت دقیق و کامل از یک موضوع نیست. با این حال، برای اخبار یک موضوع را دنبال کنید و تحولات اصلی آن، Flipboard بیش از اندازه کافی است.

جایگزین Google Discover: Flipboard
جایگزین Google Discover: Flipboard

برای دنبال کردن یک موضوع، کافی است یک حساب کاربری در سایت یا برنامه آنها ایجاد کنید، آن را جستجو کنید و دنبال کردن را کلیک کنید. سپس در Flipboard خود به تمام مقالات رسانه ای موجود در پلتفرم درباره این موضوع دسترسی خواهید داشت. فراتر از مضامین، امکان دنبال کردن یک رسانه خاص نیز وجود دارد. Flipboard نیز ارائه می دهد 3 خبرنامه رایگان، در مورد دستور العمل های هفته، آب و هوا و مجموعه ای از بهترین مقالات روزانه. به هر حال، این یک جمع‌آوری فید دستی است که برخلاف Google Discover برای مرتبط بودن به پیکربندی نیاز دارد.

SQUID، ایجاد فیدهای شخصی

در همان سبک Flipboard، ما پیدا می کنیم ماهی مرکب. لی عملیات کاملا مشابه است، با این تفاوت که این یک پلتفرم است که فقط از طریق یک برنامه قابل دسترسی است.

هنگامی که حساب کاربری خود را ایجاد می کنید، SQUID از شما می پرسد که چه موضوعاتی به شما علاقه دارد تا بهترین اخبار را به شما ارائه دهد. برای افزودن دسته‌های تم، می‌توانید از میان مواردی که براساس مکان یا موضوع ارائه می‌شوند، انتخاب کنید یا از طریق نوار جستجو کنید.

جایگزین Google Discover: SQUID
جایگزین Google Discover: SQUID

یک ویژگی جالب: این است امکان اولویت بندی موضوعات دنبال شده به ترتیب دلخواه تا برخی بیشتر از دیگران متمایز شوند. مانند همه جمع‌آوری‌کننده‌های مشابه، می‌توان برخی موضوعات یا منابع اطلاعاتی خاص را مسدود کرد.

توییتر، شبکه اجتماعی فوری

سرانجام، توییتر همچنین می تواند برای ایجاد یک فید خبری استفاده شود. این واقعاً ابزاری نیست که هنگام صحبت در مورد فید شخصی سازی شده به آن فکر کنید، اما در واقعیت کاملاً شبیه به Google Discover عمل می کند. تفاوت اصلی به تعامل بین کاربران مربوط می شود زیرا یک شبکه اجتماعی است.

فراتر از آن، ساخت فید ارائه شده توسط توییتر به کاربرانش کمی شبیه کاری است که Discover انجام می دهد. یعنی توییتر عادات مرور شما را در پلتفرم می داند و می تواند توییت هایی را به شما ارائه دهد که احتمالاً مورد علاقه شما هستند.

جایگزین Google Discover: توییتر
جایگزین Google Discover: توییتر

علاوه بر این، آن است کاملاً امکان سفارشی کردن این فید وجود دارد به روش های مختلف می‌توانید حساب‌های خاصی را دنبال کنید، مانند فید RSS یک سایت، و همچنین موضوعات اخیر. اگر چیزی در فید خبری شما می آید که به آن علاقه ای ندارید، آن هم همینطور است امکان مسدود کردن کلمات خاص که دیگر آنها را نبینم ایجاد فهرست حتی به شما امکان می دهد چندین حساب را که در مورد یک موضوع خاص صحبت می کنند، با هم گروه بندی کنید.

چیزهای زیادی وجود دارد که به کاربران اینترنت اجازه می دهد اخبار را در توییتر دنبال کنند. ما حتی پیدا می کنیم توییت دک، نوعی داشبورد مدولار.

اکنون شما 5 جایگزین مرتبط برای Google Discover را برای ایجاد فیدهای خبری مرتبط و موثر می شناسید. اگر مورد دیگری را می شناسید که ممکن است مورد علاقه باشد، لطفاً آنها را در نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

منبع