6 نکته برای بهینه سازی بهره وری


به عنوان یک فریلنسر، بدون توسل به فضای کار مشترک، دورکاری به صورت روزانه تجربه می شود. در اینجا 6 نکته برای حفظ بهره وری خوب در طول زمان در هنگام کار برای خود در خانه آورده شده است.

دورکاری که از زمان ورود COVID-19 در شرکت ها بسیار محبوب است، چیز جدیدی نیست. همه کارآفرینان وب برای چندین سال به آن عادت کرده اند. اگر دورکاری مزایای زیادی داشته باشد، گاهی اوقات حفظ بهره وری خوب در طول زمان برای فریلنسر دشوار است.

ما از طریق این مقاله مروری بر چند توصیه خوب برای بهینه سازی بهره وری خود در هنگام کار برای شرکت خود در خانه به شما ارائه می دهیم (با این حال، ما در این مقاله روش ها و ابزارهای مدیریت کار که بهره وری را بهینه می کنند بحث نمی کنیم).

1- خصوصی را از حرفه ای جدا کنید

برای اینکه هنگام کار برای شرکت خود سازنده باشید، داشتن توانایی بسیار مهم است بیش از همه زمان اختصاص داده شده به وظایف خصوصی را از زمان اختصاص داده شده به کار جدا کنید.

برای مثال، اگر ممکن است انجام کارهای خانه در طول زمان کاری معمول، تماس با یک عزیز یا حتی مدیریت کارهای شخصی وسوسه انگیز باشد، این کاهش های مکرر در زمان کاری شما را از هدف اولیه خود منحرف می کند: پیشرفت در وظایف اختصاص داده شده به فعالیت حرفه ای شما

اگر وقفه بین مراحل بهره وری به خودی خود مشکل ساز نباشد، ترجیح داده می شود که این وقفه های کیفی واقعی باشند.

۲- روی فضای کاری اختصاصی و تجهیزات حرفه ای سرمایه گذاری کنید

اگرچه همیشه امکان پذیر نیست یک فضای کاری اختصاص داده شده به فعالیت آزاد خود دارند در آپارتمان یا خانه شما، این بهترین راه برای بهره وری و کارآمد ماندن است.

علاوه بر داشتن یک اتاق کار اختصاص داده شده به فعالیت خود، روی تجهیزات کامپیوتری (کامپیوتر، صفحه نمایش و غیره) و تجهیزات اداری (مانند مبلمان اداری حرفه ای) سرمایه گذاری کنید. فرانکل) کیفیت یک امتیاز غیرقابل انکار است تا در فضای کاری خود احساس راحتی کنید و در نتیجه میل به کار داشته باشید.

به عنوان مثال، داشتن یک صندلی اداری راحت و یک میز کار دلپذیر بسیار مهم است.

3- روال ها را تنظیم کنید

روتین ها نقش کلیدی در بهره وری یک فریلنسر دارند. خواه این یک روال آماده به کار باشد، یک روال سازماندهی برنامه زمان بندی یا حتی یک روال مدیریت کار، اینها به شما امکان می دهد یک چارچوب ضروری برای بهره وری در محل کار ایجاد کنید.

اگر چارچوب‌ها و روال‌ها در کار نباشد، آزادی‌های ایجاد شده برای کار از راه دور و خوداشتغالی می‌تواند به سرعت تبدیل به بدترین دشمن فریلنسرها شود.

4- کار در موسیقی

اگر اغلب تصور می شود که کار در آرامش باعث تمرکز بهتر و بهره وری بهتر می شود، الف مطالعه سال 2012 توسط مجله تحقیقات مصرف کننده انجام شد نشان داد که کار با نویز پس زمینه بهره وری و خلاقیت را افزایش می دهد. بنابراین کار با موسیقی راه خوبی برای تمرکز بیشتر و در نتیجه کارآمدتر بودن هنگام کار از خانه است.

در حالی که گوش دادن به موسیقی پس‌زمینه بدون کلام برای جلوگیری از هر گونه حواس‌پرتی توصیه می‌شود، محققان به سادگی حداکثر صدای دسی‌بل را در حدود 70 دسی‌بل توصیه می‌کنند. فراتر از آن، گوش دادن به موسیقی می تواند تأثیر مخربی بر بهره وری داشته باشد.

5- اعلان ها را در گوشی هوشمند و کامپیوتر خود مسدود کنید

اعلان‌ها یکی از بدترین دشمنان بهره‌وری هستند و به دلایل خوب، در فواصل زمانی کم و بیش منظم، توجه و انجام یک کار را قطع می‌کنند.

اعلان‌های دریافتی در گوشی‌های هوشمند نه تنها می‌توانند حواس‌پرتی ایجاد کنند، بلکه می‌توانند بر مدیریت اولویت‌های فرد نیز تأثیر بگذارند.

بنابراین برای بهینه‌سازی بهره‌وری، به او اکیداً توصیه می‌شود که تمام اعلان‌ها را از تلفن هوشمند حرفه‌ای و شخصی خود (و از رایانه‌اش) حذف کند.

6- ایمیل های خود را در زمان های از پیش تعیین شده بررسی کنید

خواندن و پاسخ دادن به ایمیل ها یک کار ضروری و وقت گیر است که اگر قاب بندی نشود می تواند به سرعت نتیجه معکوس داشته باشد.

برای جلوگیری از اتلاف وقت گرانبها و در نتیجه تغییر بهره وری خود به دلیل ایمیل های خود، بهتر است زمان های خاصی را برای پردازش آنها (خواندن و پاسخ دادن) تعیین کنید.

در واقع، به ندرت ایمیل هایی وجود دارند که نیاز به اقدامات فوری داشته باشند (در این مورد، تماس اغلب توسط فرستنده ترجیح داده می شود). بنابراین کاملاً امکان پذیر و توصیه می شود اسلات مدیریت ایمیل را تنظیم کنیدبه عنوان مثال، در ابتدا و انتهای روز، برای ایجاد فضا برای مراحل تولید در بقیه روز.

این مقاله به عنوان بخشی از یک مشارکت حمایت شده نوشته شده است

منبع