Google بازخورد ناشران را در مورد Canonical در مقابل Noindex برای شرکای Syndication ارسال می کند

موضع گوگل این است که این انتخاب شماست، اگر محتوا تولید می کنید و می خواهید بر اساس ترافیک رتبه بندی و کسب درآمد کنید، پس سندیکا نکنید. اگر می‌خواهید با انتشار محتوای خود درآمد کسب کنید، این کار را انجام دهید.

با این حال این گوگل است که نمی‌تواند نسخه‌های کامل مقالات اصلی را شناسایی کند و به قوانین متعارف احترام بگذارد.

(2) توصیه Google در ابتدا استفاده از Canonical برای ارائه دهندگان سندیکایی بود (گوگل ممکن است این موضوع را استدلال کند) و اینکه این شرکا از noindex استفاده کنند یک درخواست بزرگ است. این به قراردادهای جدید نیاز دارد و یک noindex بسیار قوی تر است و به Google می گوید محتوایی را که شریک سندیکایی مجوز می دهد فهرست نکند.

چیزی که بیشتر از همه در مورد موضوع محتوای سندیکایی مرا آزار می دهد این است که چگونه گوگل ما را به این موضوع وادار کرده است که آن را به مشکل خود تبدیل کنیم.

لوگوی گوگل روزنامه نگاران ناراضی

اینطور نیست که ما شرعی ندانیم. این فقط به اندازه noindex که سال ها راهنمای ما برای News بوده است مؤثر نیست. گفت، مطمئنا، آن را منتقل خواهم کرد.

— Google SearchLiaison (@searchliaison) 10 جولای 2023

تغییر متعارف، جایی که گوگل گفت از canonical برای شرکای syndication استفاده نکنید، مربوط به چند ماه پیش است، اما واکنش های منفی در مورد این توصیه دیروز زمانی که ارائه دنی را پوشش دادم که چگونه باید به این شرکای syndication گفته شود که از noindex به جای canonical استفاده کنند، افزایش یافت. شما می توانید این توصیه را در اینجا بخوانید.

بنابراین دنی آن را منتقل می کند، اما نه خیلی سریع، ممکن است متعارف پاسخگو نباشد:

منبع

آیا فکر می کنید گوگل با یک راه حل جایگزین برای محتوای سندیکایی باز خواهد گشت؟

من باید موافق باشم @rudythesnowman. من روی چندین قرارداد سندیکایی کار کردم و فقط درخواست تگ‌های متعارف دردسرساز بود. شما انواع بهانه های عمدتا فنی را می شنوید. اغلب اوقات ناشران به آنچه می توانند برای ایجاد درآمد اضافی به دست آورند رضایت می دهند.

— جان شهاتا (@JShehata) 10 جولای 2023

ما توصیه‌ها را به *شریک‌ها* مطابقت دادیم تا با آنچه که به ناشران برای News و به طور کلی برای جستجو گفتیم مطابقت داشته باشد. اما اکثر افرادی که این موضوع را در مورد محتوای سندیکایی مطرح می‌کنند، نگران اخبار بوده‌اند، ناشران بوده‌اند که توافق‌نامه‌ها را انجام داده‌اند، و noindex مشاوره بوده است.

— Google SearchLiaison (@searchliaison) 11 جولای 2023

گلن گیب همچنین توضیح داد که چرا فکر می کند این یک نوع دیوانه است: