Google در ارائه تاریخ شروع و پایان به‌روزرسانی‌های الگوریتم


اگر در طول سال‌ها پوشش من را در مورد به‌روزرسانی‌های الگوریتم جستجوی Google تأیید شده دنبال کرده باشید، می‌بینید که تاریخ‌هایی که Google برای شروع به‌روزرسانی و اغلب اوقات تکمیل به‌روزرسانی می‌دهد، همیشه آنقدر دقیق نیستند.

مانند به‌روزرسانی محتوای مفید دسامبر 2022، گوگل گفت که این به‌نوعی از 5 دسامبر شروع شده است، اما گفت که تا روز بعد در مورد آن پستی ارسال نکرده‌اند، زیرا تا 6 دسامبر واقعاً قابل توجه نبوده است.

همچنین، وقتی به‌روزرسانی‌ها تکمیل می‌شوند، گوگل اغلب می‌گوید که برخی از به‌روزرسانی‌ها عمدتاً در یک روز خاص کامل می‌شوند، اما می‌گویند برخی چیزها ممکن است باقی بماند.

همین روز پیش، گوگل به روز شد صفحه به‌روزرسانی‌های Google آن برای افزودن تاریخ پایانی به به‌روزرسانی بررسی‌های محصول مارس 2022. بنا به دلایلی گم شده بود، من در مورد آن به گوگل گفتم (شاید دیگران هم چنین کرده باشند؟) و گوگل تاریخ را به روز کرد تا بگوید در 6 آوریل 2022 تمام شده است.

اما متوجه شدم که در ابتدا، گوگل به ما گفت که به روز رسانی یک هفته بعد در 11 آوریل 2022 انجام شد، نه 6 آوریل 2022.

بنابراین از گوگل پرسیدم چه خبر است؟ چرا تاریخ متفاوتی به ما بدهید؟

جان مولر از گوگل پاسخ داد ماستودون گفتن، “انتخاب تاریخ برای برخی از اینها (مخصوصاً بعد از آن) سخت است. برای بسیاری از (نه همه) به روز رسانی ها، به روز رسانی منتشر می شود، مدتی طول می کشد تا قابل مشاهده باشد (که ما آن را شروع می نامیم) و مدتی طول می کشد تا در اکثر پرس و جوها / URL ها / مراکز داده (که زمانی آن را انجام شده می نامیم) هیچ مرز باینری برای شروع / توقف وجود ندارد، بیشتر در مورد “شروع می شود به مشاهده می شود” و “بیشتر ثابت می شود”. کمی شبیه است. زمانی که نان هنگام پختن آن بلند می شود.”

آلن کنت از گوگل نیز چیزی مشابه این را گفت:

بنابراین، در حالی که برخی از به‌روزرسانی‌های Google دارای تاریخ‌های کاملاً محکمی هستند، به نظر می‌رسد که برخی دیگر چنین نیستند، زیرا در نحوه عرضه روان‌تر هستند.

البته، این می تواند باعث سردرگمی بسیار بیشتر و احتمالاً حتی بی اعتمادی نسبت به این به روز رسانی ها شود – اما حداقل گوگل در تلاش است توضیح دهد که چرا تاریخ ها همیشه در یک کادر تقویم خاص قرار نمی گیرند.

بحث انجمن در ماستودون.

منبع