Google می‌گوید اگر از CDN یا سرویس میزبانی ابری استفاده می‌کنید، آزمایش‌های روتین را برای اطمینان از مسدود نشدن Googlebot تنظیم کنید.

برای اندازه واقعی کلیک کنید

گری ایلیز از گوگل دوست دارد PSA های خود را در Mastodon پست کند. PSA بعدی او این است که اگر از CDN یا سرویس میزبانی ابری استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که یک آزمایش معمولی را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که این سرویس Googlebot یا سایر خزنده‌های موتور جستجو را که می‌خواهید سایت خود را خزیده و فهرست‌بندی کنید مسدود نمی‌کند.

گری نوشت ماستودون “اگر به بازدید Googlebot/Bingbot/otherBot از سایت خود اهمیت می دهید و از راه حل هایی مانند CDN یا f5 استفاده می کنید، باید عادت کنید هر از چند گاهی قوانین فایروال تولید شده به طور خودکار توسط برخی از این راه حل ها را مرور کنید. ترافیک خزنده را مخرب درک کنید و آن را مسدود کنید.”

به طور کلی، این تمرین خوبی برای هر جنبه ای از وب سایت یا نرم افزار شما است. شما باید تست‌های معمولی را تنظیم کنید که می‌توانید به صورت دستی بر اساس برنامه اجرا کنید یا فقط تنظیم کنید تا به صورت خودکار اجرا شوند و از نتیجه مطلع شوید. اگر Googlebot مسدود شده باشد، می‌توانید قبل از اینکه مشکل بزرگ‌تری شود، روی آن بپرید. اگر فرم کارت اعتباری شما خراب است، می توانید قبل از از دست دادن بسیاری از سفارشات، روی آن بپرید. راه‌اندازی تست‌های خودکار یا معمول برای سایت‌ها یا نرم‌افزارها فقط تمرین خوبی است و شاید باید برای مشاهده اینکه آیا ربات‌ها یا افراد در وب‌سایت شما محدود شده‌اند یا خیر، انجام شود.

بحث انجمن در ماستودون.منبع