Google یک دسته دیگر برای اولین بار در 22 مه 2023 فهرست‌بندی انبوه موبایل انجام می‌دهد


تصویر دستگاه‌های دسکتاپ موبایل Google

گزارش‌هایی از سئوکاران می‌شنوم مبنی بر اینکه گوگل برای بسیاری از سایت‌ها تغییر دسته‌ای دیگر را از فهرست‌سازی اول دسکتاپ به فهرست‌بندی اول موبایل انجام داده است. همانطور که می‌دانید، گوگل بیش از شش سال پیش ایندکس‌سازی تلفن همراه اول را آغاز کرد، اما اوایل این ماه به ما گفت که این فرآیند ممکن است در ماه‌های آینده انجام شود.

به روز رسانی: جان مولر از گوگل بعداً تأیید کرد که این در واقع آخرین دسته است. او به داستان من اضافه کرد ماستودون“آخرین دسته! تعداد انگشت شماری از سایت هایی که واقعاً روی تلفن همراه کار نمی کنند باقی مانده اند، آنها فقط با Googlebot رومیزی در آینده خزیده می شوند.”

برای اندازه واقعی کلیک کنید

به من گفته شد که هنوز برخی از سایت‌ها هنوز در فهرست‌سازی اول دسکتاپ هستند، اما امروز، ۲۲/۲۱ مه، سایت‌هایی که از نمایه‌سازی اول دسکتاپ به نمایه‌سازی اول از طریق تلفن همراه منتقل شدند، فشار زیادی داشتیم. بعداً جان تأیید کرد که Google کارش را انجام داده است، این آخرین دسته بود.

اگر می‌خواهید وارد شوید تا ببینید آیا سایت نمایه‌سازی اول دسکتاپ شما امروز منتقل شده است، این اعلان در کنسول جستجوی Google چگونه به نظر می‌رسد:

برای اندازه واقعی کلیک کنید

کنیچی سوزوکی امروز صبح متوجه جابجایی دسته ای شد و آن را در توییتر منتشر کرد:

ریچارد هرن نیز متوجه این موضوع شد و امروز صبح در مورد آن در توییتر پست کرد:

پدرو دیاس نیز متوجه شد:

پدرو گفت که برخی از بزرگترین سایت ها امروز منتقل شدند.

گلن گیب نیز متوجه این موضوع شد اما با تاریخ 21 می (منطقه زمانی متفاوت؟):

در نوامبر 2022، جان گفت که آخرین دسته از نمایه سازی موبایل به زودی ارائه می شود. قبل از آن، او گفت که آخرین دسته در جولای 2022 خواهد بود، اما سپس در ماه اوت گفت که آنها انجام نشده اند. به عنوان یادآوری، گوگل بیش از شش سال پیش، در نوامبر 2016، ابتکار ایندکس کردن موبایل اول خود را آغاز کرد. اما هنوز سایت هایی داریم که در پایان سال 2022 از نمایه سازی اول دسکتاپ گوگل به نمایه سازی موبایل اول منتقل می شوند.

بله، نوامبر گذشته، گوگل مهلتی را که برای تغییر فهرست اجباری اولین موبایل در نظر گرفته بود حذف کرد. به عنوان یادآوری، در ماه مه 2021، ما گزارش دادیم که سوئیچ نمایه سازی اولین موبایل هنوز انجام نشده است و سپس در ماه مارس گزارش دادیم که گوگل قرار است به زودی آخرین دسته از سایت ها را به ایندکس اول موبایل منتقل کند. این پس از انتقال مهلت نمایه سازی موبایل اول از سپتامبر 2020 به مارس 2021 بود.

همانطور که در بالا گفتم، اوایل این ماه، جان مولر از گوگل گفت که این روند ممکن است در ماه های آینده انجام شود. و این پایان این دسته هاست.

جان مولر اضافه کرد که دلیل اینکه این آخرین سایت‌ها هرگز جابه‌جا نمی‌شوند این است که آنها به نمایندگی کاربر موبایل گوگل دسترسی ندارند. او نوشت: “سایت‌های مشکل‌ساز آن‌هایی هستند که اصلاً با عامل‌های کاربر موبایل کار نمی‌کنند، جایی که اساساً تصمیم‌گیری درباره این است که آیا می‌توانیم هر چیزی را نمایه کنیم یا نه. یک سایت با فرمت دسکتاپ (که در تلفن همراه قابل مشاهده است) برای نمایه سازی مشکلی نیست.”

بحث انجمن در توییتر.

منبع