Robots.txt که کد وضعیت HTTP 500/503 را برای مدت زمان طولانی بازگرداند، سایت شما را از گوگل حذف خواهد کرد.

گری نوشت: “فایل robots.txt که کد وضعیت HTTP 500/503 را برای مدت زمان طولانی برمی گرداند، سایت شما را از نتایج جستجو حذف می کند، حتی اگر بقیه سایت در دسترس Googlebot باشد.” گری افزود: «همین امر در مورد تایم اوت های شبکه نیز صدق می کند.

ما می دانیم که Google توصیه می کند از کد وضعیت سرور 503 برای زمانی که وب سایت شما به طور موقت برای کمتر از یک روز آفلاین یا از کار افتاده است (ساعت ها نه چند روز) استفاده کنید. اگر برای مدت طولانی تری آفلاین است، سعی کنید نسخه ایستا از سایت خود را در جای خود آپلود کنید.

گری ایلیز از گوگل گفت لینکدین اگر سرور شما یک کد وضعیت HTTP 500/503 را برای مدت طولانی برای فایل robots.txt شما برگرداند، ممکن است Google سایت شما را به طور کامل از جستجوی Google حذف کند.

بحث انجمن در لینکدین.منبع

فقط مراقب زمان طولانی مدت باشید – نه اینکه احتمالاً انتخابی دارید.

این حتی اگر بقیه سایت شما قابل دسترسی باشد و کد وضعیت 500 یا 503 را برگرداند.

گری به اسناد HTTP و اضافه کرد، “اگر نتوانیم تعیین کنیم چه چیزی در فایل robotstxt وجود دارد و سرور به ما نگوید که یک فایل robotstxt وجود ندارد، خزیدن به گونه ای که گویی همه چیز مجاز است (مثلاً ممکن است ایندکس کنیم) بسیار مضر است. تصاویر کلاه ناهنجار مارتین به طور تصادفی).

این فقط یک کد وضعیت HTTP 500/503 نیست که باید نگران آن باشید، همچنین اگر سایت شما این مشکلات زمان‌بندی شبکه را انجام دهد، یک مشکل است.

باز هم، باید برای یک “دوره زمانی طولانی” باشد، که تعریف نشده است، اما من فرض می کنم بیشتر از یک یا دو روز باشد.