Yoast SEO ردپای کربن سایت شما را با بهینه سازی خزیدن کاهش می دهد • Yoast

چگونه با بهینه سازی خزیدن برای وب سایت خود شروع کنید؟ فقط به Yoast SEO > Settings > Advanced > Crawl Optimization بروید. در اینجا یک نمای کلی از انواع ابرداده ها، فرمت های محتوا و غیره خواهید دید که می توانید به موتورهای جستجو بگویید خزیدن نکنند. برای فعال کردن بهینه سازی خزیدن می توانید از کلیدهای سمت راست استفاده کنید.

اسکرین شات تنظیمات بهینه سازی خزیدن در Yoast SEO
اسکرین شات قسمت Crawl Optimization در تنظیمات Yoast SEO

ویژگی بهینه سازی خزیدن قبلاً بخشی از Yoast SEO Premium بود، اما امروز آن را به نسخه رایگان افزونه خود نیز می آوریم. ما این کار را انجام می دهیم تا بیشترین تأثیر را داشته باشیم. بیش از 13 میلیون کاربر Yoast SEO وجود دارد، بنابراین اگر خزیدن وب سایت همه بهینه شود، می توانیم تأثیر زیادی داشته باشیم!

نحوه استفاده از ویژگی بهینه سازی خزیدن

هر تعامل در وب سایت شما منجر به استفاده از برق می شود. به عنوان مثال، هنگامی که شخصی از وب سایت شما بازدید می کند، مرورگر او باید یک درخواست HTTP به سرور شما ارسال کند و آن سرور باید اطلاعات لازم را برگرداند. از طرف دیگر، مرورگر نیز به قدرت پردازش داده ها و ارائه صفحه به بازدید کننده نیاز دارد. انرژی مورد نیاز برای تکمیل این درخواست‌ها ممکن است اندک باشد، اما زمانی که تمام تعاملات وب‌سایت خود را در نظر می‌گیرید، افزایش می‌یابد. مشابه زمانی که یک بازدیدکننده در سایت شما قرار می گیرد، خزنده ها یا ربات ها نیز این درخواست ها را به سرور شما ارسال می کنند که هزینه انرژی دارد. با توجه به میزان ترافیک ربات (30 درصد از ترافیک وب)، کاهش تعداد صفحات نامربوط و سایر منابع خزیده شده توسط موتورهای جستجو ارزش آن را دارد.

کنترل آنچه در حال خزیدن است را در دست بگیرید

شاید از خود بپرسید که چرا ما می خواهیم به شما کمک کنیم مصرف انرژی وب سایت خود را کاهش دهید. آیا آنقدر تفاوت ایجاد می کند؟ پاسخ بله است! صرف نظر از اندازه وب سایت شما، واقعیت این است که وب سایت شما دارای ردپای کربن است. استفاده از اینترنت و فناوری دیجیتال دو بازیگر بزرگ در آلودگی و مصرف انرژی هستند.

Camille مدیر محتوا در Yoast است. او پست های وبلاگ را می نویسد و بهینه می کند و از ایجاد محتوایی که به افراد در تسلط بر سئو کمک می کند لذت می برد.

آواتار کامیل کانینگهاممنبع

قبل از اینکه این ویژگی Yoast SEO را توضیح دهیم، خوب است که با یک یادآوری سریع از چیستی خزیدن شروع کنیم. موتورهای جستجو مانند گوگل یا بینگ از خزنده هایی که به ربات ها نیز معروف هستند، برای یافتن وب سایت شما، خواندن آن و ذخیره محتوای آن در فهرست خود استفاده می کنند. آنها 24 ساعته در سراسر اینترنت می گردند تا اطمینان حاصل کنند که محتوای ذخیره شده در فهرست آن تا حد امکان به روز است. بسته به تعداد تغییراتی که در وب‌سایت خود ایجاد می‌کنید و اینکه موتورهای جستجو چقدر سایت شما را مهم می‌دانند، خزنده بیشتر یا کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این خوب است، اما آیا می‌دانستید که خزنده‌ها مقدار باورنکردنی خزیدن غیرضروری انجام می‌دهند؟

بیایید خزیدن غیر ضروری را کاهش دهیم

ویژگی بهینه سازی خزیدن در Yoast SEO به شما امکان می دهد خزیدن را برای انواع خاصی از URL ها، اسکریپت ها و ابرداده هایی که وردپرس به صورت خودکار اضافه می کند، غیرفعال کنید. این باعث می شود که سئوی خود را بهبود بخشید و ردپای کربن خود را تنها با چند کلیک کاهش دهید.

فعلا همین است. مطمئن شوید که به Yoast SEO 20.4 به روز شده و خزیدن وب سایت خود را فوراً بهینه کنید! این نه تنها برای وب سایت شما، بازدیدکنندگان سایت و موتورهای جستجو بهتر است. همچنین تأثیر مثبتی بر محیط زیست ما دارد. به خصوص وقتی متوجه شدید که ما چند نفر هستیم، اگر همه 13 میلیون نفر از ما خزیدن در وب سایت خود را بهینه کنیم، می توانیم میزان مصرف انرژی را به میزان مسخره ای کاهش دهیم. پس بیایید همین الان شروع کنیم!